З 15 листопада 2025 року українці отримали можливість подати заявку на одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень через мобільний додаток «Дія». Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
«Відсьогодні усі громадяни України, які перебувають на території країни, можуть подати заявку на разову грошову допомогу в розмірі 1000 грн. Заявку на дітей подають батьки або опікуни», – зазначила Свириденко.
Після подання заявки громадяни отримають підтвердження про її обробку та замовлення виплати.
«Кошти будуть зараховані на картку «Національний кешбек». Термін подачі заявки – до 24 грудня 2025 року», – додала прем’єр-міністерка.
Отримані кошти потрібно використати до 30 червня 2026 року. Їх можна витратити на оплату комунальних послуг, придбання ліків, продуктів харчування, книжок, а також на благодійні внески або поштові послуги.
Проте, у «Дії» вже зафіксували збій у роботі через велику кількість охочих подати заявку і просять спробувати ще раз пізніше.
Раніше президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну розробити комплексну програму «зимової підтримки», яка стартує в грудні. Зокрема, він анонсував запуск програми транспортної підтримки «УЗ-3000», що дозволить українцям безкоштовно подорожувати залізницею в межах країни на відстань до трьох тисяч кілометрів.
Минулого року Зеленський ініціював виплату одноразової допомоги у розмірі тисячі гривень для кожного українця, щоб підтримати населення в зимовий період. Ці кошти можна використати на оплату комунальних послуг, ліків, транспорт, мобільний звʼязок, купівлю українських книжок та інші послуги, а також перерахувати на підтримку війська.
В даний момент Верховна Рада розглядає у другому читанні проєкт держбюджету на 2026 рік, оскільки Україна вже понад три роки протистоїть російській агресії.
Згідно з даними Міністерства фінансів, уряд продовжує спрямовувати всі внутрішні фінансові ресурси на забезпечення оборонних витрат, в той час як для покриття соціальних видатків держава розраховує на підтримку міжнародних партнерів.
