Торік зафіксовано понад 1100 повідомлень про псевдомінування, 300 «мінерів» встановили – СБУ

by host

Протягом 2021 року правоохоронці зафіксували понад 1 100 неправдивих повідомлень про мінування, повідомили Радіо Свобода в пресслужбі Служби безпеки України.

За даними служби, найбільше таких повідомлень стосувалися об’єктів у Києві, а також Харківській, Запорізькій та Одеській областях, більшість із них надходили електронною поштою.

«З початку 2022 року зафіксовано 184 неправдивих повідомлення про готування терористичного акту. У кожному випадку здійснюється перевірка об’єкта можливого мінування силами органів Національної поліції, з проведенням евакуації та обстеження на наявність вибухових пристроїв. У 2021-2022 роках жодне з повідомлень про мінування не підтвердилось», – йдеться в коментарі голови Управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Артема Дехтяренка.

Повідомлення про мінування можуть надходити на електронні поштові скриньки Служби безпеки, Національної поліції або власне установ, про які в них йдеться. Зловмисники при цьому намагаються використовувати програмне забезпечення для збереження анонімності. Алгоритм пошуку авторів, пояснюють у СБУ, залежить від кожного окремого випадку і передбачає оперативні та технічні заходи.

«Разом з цим, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які знаходяться на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. У 2021 році встановлено близько 300 осіб, які здійснили мінування за допомогою телефону та електронної пошти», – заявляє речник СБУ.

У відомстві нагадують, що за неправдиві повідомлення про мінування передбачена кримінальна відповідальність:

  • за статтею про «завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності» – позбавлення волі від двох до шести років, за повторний такий дзвінок від чотирьох до восьми років
  • за статтею про «терористичний акт» – у разі загрози вибухів або інших дій, що створять небезпеку для життя та здоров’я людей чи інші тяжкі наслідки – від п’яти до 10 років з конфіскацією майна, за повторне правопорушення – від семи до 12 років з конфіскацією майна

У Службі безпеки України 14 січня заявили, що неправдиві повідомлення про мінування є «поширеним інструментом в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України».

Правоохоронці регулярно отримують повідомлення про мінування об’єктів соціальної інфраструктури, комерційних та державних установ, які, як правило, після перевірки не підтверджуються.

Джерело

Читати також