Проти ув’язненого кримчанина Приходька порушили ще дві кримінальні справи

by host

Проти 64-річного Олега Приходька – проукраїнського активіста, який проживав в окупованому Криму та був ув’язнений російською владою – порушили ще дві кримінальні справи, передає російське видання «Медіазона».

Цього разу Приходька звинувачують у пропаганді тероризму та реабілітації нацизму. Приводом для нових справ стали доноси сусідів по камері кримчанина, з якими він відбував термін у в’язниці, відомої під неофіційною назвою «Володимирський централ».

Читайте також: Проти засудженого кримського активіста Приходька фабрикують нову справу – дочка

Як пишуть місцеві провладні ЗМІ, зокрема видання «Володимирські відомості», Приходько у розмовах з іншими ув’язненими нібито «пропагував теракти» та «схвалював дії Гітлера та його прихильників у ході Другої світової війни».

Олега Приходька затримали співробітники ФСБ у Криму у жовтні 2019 року. Правозахисники вважають, що приводом для цього стала його проукраїнська позиція: Приходько відкрито виступав проти анексії Криму та вивісив на своєму будинку у Саках державний прапор України.

Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. Російська ФСБ звинуватила його у підготовці до терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин. Приходько заперечує обвинувачення на його адресу.

Читайте також: Ілюзії щодо можливостей РФ в Чорному морі зникають, ЧФ «поступово тікає з Криму» – Зеленський

Апеляційний військовий суд міського округу Власіха Московської області 17 травня 2021 року ухвалив залишити чинним вирок Олегу Приходьку, засудженому на 5 років позбавлення волі. Захист кримчанина оголосив про намір звертатися в ЄСПЛ.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через вирок кримчанину. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.

Джерело

Читати також