«Ми не можемо дозволити Путіну поставити маріонетковий уряд у Києві» – Боррель

by host

Війну Росії з Україною можна було б швидко завершити, припинивши допомогу Києву, але в Євросоюзі цього не хочуть, заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель 24 жовтня на конференції «Європа та світ».

За словами Борреля, українці не можуть самостійно захиститися від російської агресії та потребують допомоги Європи. Він також наголосив, що Євросоюз вважає неприпустимою капітуляцію України перед режимом Володимира Путіна.

«Ми не можемо дозволити Путіну встановити маріонетковий уряд у Києві та розмістити російську армію на польському кордоні», — заявив Боррель, додавши, що Путін, ймовірно, двічі подумав би, чи варто вторгатися в Україну, якби знав, як Євросоюз та інші країни підтримають Київ.

Раніше цього місяця голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель запропонував взяти довгострокові зобов’язання щодо фінансування військової допомоги Україні, а також використовувати гроші ЄС для підтримки постачання сучасних винищувачів і ракет. Зокрема, він хоче мобілізувати 5 мільярдів євро щороку з 2024 до кінця 2027 року.

Джерело

Читати також