Міноборони пропонує дозволити ставати на військовий облік онлайн без медогляду

by host

У Міністерстві оборони України розроблено законопроєкт, що дозволить українцям призовного віку ставати на військовий облік онлайн за допомогою засобів електронної ідентифікації.

Відповідний проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» схвалено на черговому засіданні Кабінету міністрів України, йдеться 26 вересня на сайті оборонного відомства.

У Міноборони пропонують дозволити ставати на військовий облік призовників та уточнювати персональні дані у сервісі «Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста».

«Крім цього, планується ліквідувати комісії для взяття на такий облік та скасувати проходження медичного огляду під час взяття громадян на військовий облік. Передбачається, що громадяни, які здобувають вищу освіту, будуть проходити медичний огляд перед практичними заняттями базової загальновійськової підготовки», – кажуть у міністерстві.

Також проєкт закону пропонує уточнити положення щодо військового обліку жінок, які виявили бажання проходити базову військову службу – безпосередньо перед направленням на таку службу за їхнім бажанням вони будуть братися на військовий облік призовників, а після завершення базової військової служби вони будуть братися на військовий облік військовозобовʼязаних.

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».

Військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Читати також