Меджліс кримськотатарського народу вважає подібні заяви, які зробив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, «неприпустимими та цинічними», а також такими, що не відповідають національним інтересам України і правам корінного кримськотатарського народу, йдеться у заяві Меджлісу 19 вересня.
«Ми впевнені, що будь-які пропозиції щодо вирішення питання припинення війни росії проти України, досягнення миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності, відновлення порушених прав і свобод українських громадян на окупованих територіях має відбуватися на основі національного законодавства України та міжнародного права. Крим – це тимчасово окупована території України і першим кроком до встановлення миру має бути виведення російських окупаційних військ з території півострова», – вказано у повідомленні.
Днями міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував як можливий варіант передачу Криму під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями.
У Меджлісі таку заяву польського дипломата розцінюють як пропозицію «поступитися Кримом».
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак також нагадав, що Крим – це Україна після заяви міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського щодо окупованого Росією півострова.
У лютому 2014 року озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що це озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Згодом президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
На території Криму і Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світом «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.