Евакуація жителів з 50 населених пунктів Сумщини триває активно
З прикордонних територій Сумської області евакуйовано 47,5 тисяч жителів, серед яких 7635 дітей. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту населення Олександр Милаш. За його даними, лише за останній тиждень з регіону вивезли 737 осіб, з них семеро – діти.
Ситуація в громадах
Найбільша кількість евакуйованих зафіксована з Краснопільської громади, звідки за два тижні вдалося вивезти близько чотирьох тисяч людей. Очільник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх підкреслив, що пріоритетним завданням на сьогодні є розміщення евакуйованих у безпечніших районах.
Безпекова ситуація регіону
За офіційними даними, повністю без мешканців залишились 48 населених пунктів у Конотопському, Сумському, Охтирському та Шосткинському районах. Останнім часом на Сумщині зафіксовано збільшення кількості авіаударів по прикордоння, а також активне проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп.
На тлі зростання інтенсивності бойових дій головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський повідомив про свою роботу в підрозділах, які виконують оборонні завдання в зоні відповідальності угруповання військ «Курськ». Він зазначив, що Сили оборони продовжують утримувати «санітарну зону» на території Курської області, блокуючи просування противника на північному кордоні Сумщини.