Зеленський прокоментував заяву Трампа про території України
Президент України Володимир Зеленський відреагував на недавні висловлювання Дональда Трампа щодо можливого обміну територіями з росією. У новій заяві глава держави підкреслив, що Україна не має наміру віддавати свої землі.
«Відповідь на українське територіальне питання є вже в Конституції України. Відступати від цього ніхто не буде і не зможе. Дарувати свою землю окупанту українці не будуть», – наголосив Зеленський.
Зеленський зазначив, що Україна готова до «реальних рішень, які приведуть до миру», однак підкреслив, що всі рішення, які приймаються без участі України, не можуть бути визнані справедливими.
«Будь-які рішення, які проти України і без України, – одночасно і рішення проти миру», – заявив президент.
Він також додав, що «мертві рішення» не принесуть користі, і висловив готовність працювати разом з Трампом та іншими міжнародними партнерами заради тривалого миру.
Нагадаємо, що Трамп раніше заявив про можливість обміну територіями з росією, що викликало неоднозначну реакцію в Україні. «Це дуже складно, але ми збираємося деякі території повернути. Ми збираємося зробити деякий обмін територіями. Буде певний обмін територіями на користь обох сторін», – зазначив він.
Крім того, російський президент Володимир Путін висловив готовність до припинення вогню, якщо Україна виведе свої війська з Донеччини.
Запланована зустріч між Трампом і Путіним відбудеться 15 серпня 2025 року на Алясці. Трамп зазначив, що подробиці зустрічі поки залишаються невідомими.
Ця зустріч стане першою після розриву відносин між росією та США, що відбувся після початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.
Виступаючи перед журналістами, Трамп підкреслив, що угода про припинення бойових дій між Україною та росією «наближається».