Політика

Зеленський обговорив позицію України на засіданні G7 з Трампом

Зеленський обговорив позицію України на засіданні G7 з Трампом

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні «Групи семи» (G7), під час якого він висловив сподівання на підтримку не лише з боку Європи, а й Сполучених Штатів. Зустріч відбулася 24 лютого, в рамках якої було обговорено важливі питання міжнародної безпеки.

Значення міжнародної єдності

Зеленський підкреслив, що важлива єдність усіх народів, які прагнуть жити в мирі та дотримуватися міжнародного права. «Продуктивна зустріч, важливі принципові слова від більшості партнерів. Дуже розраховуємо на єдність світу – Європи, Америки, усіх частин світу й народів, які прагнуть жити в мирі та на основі передбачуваних правил, на основі міжнародного права», – зазначив він.

Президент акцентував, що мир має бути досягнутий на основі надійних гарантій безпеки для України. «Важливо, щоб ми працювали разом, щоб під час переговорів з росією найбільш потужні захисники свободи сиділи за столом – Америка, Європа та Україна. Саме так можна укласти справжню угоду, щоб не просто припинити вбивства зараз, а щоб запобігти загибелі тисяч наших людей, які зараз знаходяться у російських тюрмах, а також на окупованих територіях», – наголосив Зеленський.

Економічна угода та підтримка США

Володимир Зеленський також зазначив, що Україна та США активно працюють над економічною угодою. Він підкреслив, що якщо Україна залишиться поза НАТО, це може ускладнити ситуацію для всіх. «Тому що НАТО дає найпростіші та найвигідніші гарантії безпеки», – додав він.

Лідери країн G7 провели онлайн-засідання під головуванням прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. Трюдо приєднався до зустрічі з Києва, а президент США Дональд Трамп брав участь з Вашингтона.

Нагадаємо, що напередодні агентство Bloomberg повідомило про пом’якшення початкового варіанту комюніке, присвяченого триріччю повномасштабного вторгнення росії в Україну. Серед змін було видалено згадки про атлантичну інтеграцію України та про «незаконність» російського вторгнення. Зараз документ закликає до «міцних гарантій безпеки для України та інтеграції до ЄС».

Дипломати, з якими спілкувалося видання, зазначили, що «Група семи» продовжує роботу над документом і можливі подальші зміни, зважаючи на триваючі переговори президента Трампа з росією щодо припинення війни без участі України та Європи.

Поділитись: