Зеленський готовий до двосторонньої зустрічі з Путіним у Вашингтоні
Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність до двосторонньої зустрічі з президентом росії Володимиром Путіним. Це може стати першим кроком до тристоронньої зустрічі, в якій братиме участь також президент США Дональд Трамп. Відповідну заяву він зробив під час пресконференції для українських медіа у Вашингтоні, що відбулася в ніч на 19 серпня за київським часом.
«Росія запропонувала спершу двосторонню зустріч Україна – росія, а потім тристоронню. Ми готові до будь-яких форматів на рівні лідерів, адже лише на цьому рівні можемо вирішити всі складні питання», – зазначив Зеленський, підкресливши підтримку європейських лідерів.
Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп повідомив у своїй соцмережі Truth Social про початок підготовки до зустрічі між президентом Путіним і президентом Зеленським, місце якої ще належить визначити.
Помічник президента росії Юрій Ушаков також підтвердив, що Москва розглядає можливість підвищення рівня представників на переговорах між Україною та росією.
Ці події стали наслідком багатосторонніх переговорів, що відбулися у Вашингтоні, де спочатку проходили українсько-американські зустрічі з участю Зеленського, а потім приєдналися лідери Європейського Союзу, НАТО та інших європейських країн.
Зеленський заявив, що одним із ключових моментів його порядку денного є отримання надійних гарантій безпеки від США для захисту від російської агресії.
15 серпня у Алясці відбулася зустріч між Путіним і Трампом, основною темою якої стало завершення війни росії проти України, однак конкретні домовленості поки що не були озвучені.