Зеленський анонсував нові санкції проти росіян через викрадення дітей
Президент України Володимир Зеленський оголосив про запровадження нових санкцій щодо російських громадян та юридичних осіб, які мають відношення до викрадення українських дітей, а також проти російських суден, що входять до тіньового флоту. Цю інформацію він озвучив 29 квітня.
Зеленський зазначив, що до списку осіб, щодо яких вводяться санкції, увійшли «функціонери державної системи росії, колаборанти на тимчасово окупованих територіях та пропагандисти».
«У другому санкційному списку є 23 судна, які використовуються Москвою для експорту нафти. Частина з цих суден вже підпадала під санкції з боку наших партнерів. Ми працюємо над синхронізацією всіх наших санкційних режимів – українських санкцій та санкцій партнерів», – підкреслив президент.
Володимир Зеленський також анонсував підготовку нового, «особливо важливого» санкційного пакету, але не розкрив деталі щодо цілей можливих нових обмежень.
Офіс президента України опублікував укази, що підтверджують рішення Ради національної безпеки. Один з указів стосується 23 суден, які плавають під прапорами різних країн, включаючи росію.
Інший указ містить список чотирьох організацій, серед яких – відділення російської «Юнармії» на тимчасово окупованій Донеччині. Також санкції були введені проти 20 громадян росії, деякі з яких мають також українське громадянство.
За офіційними даними України, за час повномасштабної війни в росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей.
Згідно з інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей, а уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук вказувала на те, що загальна кількість викрадених дітей може сягати до 300 тисяч.
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової, яких підозрюють у військових злочинах, зокрема у насильницькій депортації дітей.
Марія Львова-Бєлова у липні 2023 року заявила, що росія «прийняла» близько 4,8 мільйона українських жителів, з них понад 700 тисяч – діти, стверджуючи, що більшість з них прибули з батьками чи родичами.
***
-
Новини
-
Новини | Політика