ПолітикаТОП

Заплановані зустрічі щодо безпекового контингенту в Україні

Заплановані зустрічі щодо безпекового контингенту в Україні

Президент України Володимир Зеленський анонсував проведення зустрічей цього тижня, присвячених безпековому контингенту. У своєму вечірньому відеозверненні він зазначив:

«Сьогодні я провів Ставку: ми продовжуємо розвиток нашої армії – формування корпусної системи. Були відповідні доповіді. Також готуємо з партнерами основу для безпекового контингенту – контингенту за участі партнерів, який буде підтримувати мир після цієї війни. Цього тижня заплановані зустрічі щодо цього – щодо контингенту»

.

Зеленський підкреслив, що окрім цього, на сьогодні також спланували зовнішньополітичну діяльність на найближчі тижні.

«Ми працюємо заради ППО для України, заради стійкості нашої держави та Сил оборони й заради того, щоб дипломатія нарешті почала давати плоди»

, – додав він.

Створення військового контингенту в Україні

У Європі активно обговорюється питання створення військового контингенту, який забезпечуватиме безпеку в Україні після завершення війни. Міністр оборони Естонії Ханно Певкур, в інтерв’ю Радіо Свобода, зазначив, що кількість країн, готових до розгортання військових у Україні, перевищує шість, і, на його думку, це число зросте після узгодження мандату потенційної місії.

Позиція західних країн

Нагадаємо, що наприкінці березня президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що західні контингенти, які пропонує «коаліція охочих» на чолі з Францією та Британією, не будуть розміщені на лінії зіткнення. Вони будуть діяти у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.

Поділитись: