Комісарка Євросоюзу з політики розширення Марта Кос здійснює дводенний візит в Україну. Про це повідомила пресслужба Європейської комісії 10 грудня.
За інформацією, Кос перебуває в Україні сьогодні й завтра, щоб обговорити питання вступу країни до ЄС під час неформальної зустрічі міністрів країн-членів:
«Дискусії також будуть фокусуватися на порядку денному щодо реформ України, зокрема, розвитку верховенства права та зусиль із відбудови, що тривають за підтримки ЄС».
Єврокомісія зазначає, що сьогодні вранці Кос відвідала одну з теплових електростанцій, яка «неодноразово була мішенню для нападів з боку росії та відновлюється за підтримки Фонду енергетичної підтримки України».
Очікується, що сьогодні вона зустрінеться з представниками українського громадянського суспільства разом з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарасом Качкою та віцеспікером Верховної Ради Олександром Корнієнком. Також запланована зустріч з Качкою, на якій обговорюватимуть потреби реформ для вступу України до ЄС.
Завтра, відповідно до графіка Єврокомісії, Кос приєднається до неформальної Ради із загальних питань у Львові.
На даний момент Кос та представники українського уряду не надавали додаткової інформації про візит.
У листопаді Кос повідомила, що Єврокомісія прагне відкривати переговорні кластери щодо вступу в ЄС з Україною та Молдовою, незважаючи на угорське вето. Вона зазначила, що технічна робота над кластерами може проводитися ще до ухвалення політичного рішення за участю всіх країн-членів ЄС, якщо це погодить Рада ЄС.
