Україна завершила підготовчу роботу для обміну військовополоненими
Голова Офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив, що Україна виконала всі необхідні етапи «підготовчої роботи» для реалізації обміну 1000 на 1000 військовополоненими. Він підкреслив, що тепер черга за росією, яка повинна активізувати свої дії в цьому процесі.
«Щодо обміну 1000 на 1000, Україна зробила свою частину підготовчої роботи, Росія мала б прискоритись з цим», – зазначив Єрмак у своєму повідомленні в телеграмі.
Крім того, Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки, повідомив деяким медіа, що Україна вже передала представникам росії список для обміну у форматі «1 000 на 1 000».
Раніше Дмитро Пєсков, прес-секретар президента рф, заявляв, що росія вже направила свій список, і чекає на український. Пізніше він уточнив, що Москва отримала цей список.
Зустрічі в Стамбулі, що відбулися 15-16 травня, не принесли суттєвих результатів, однак завершились домовленістю про обмін 1000 військовополонених. Зобов’язання щодо припинення бойових дій не були оголошені, і протягом вихідних росія завдала одного з найбільших ударів безпілотниками по території України, за даними української сторони.
Представники росії на переговорах в Стамбулі висунули максималістські вимоги до України, зокрема закликали вивести українські війська з частково окупованих територій. Ці умови були відкинуті Україною та її західними союзниками.