Політика

Україна закликає світ засудити заяву Лаврова про мирний процес

Україна закликає світ засудити заяву Лаврова про мирний процес

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що маніпуляції росії щодо нібито «спроби нападу на резиденцію Путіна» є частиною кампанії, метою якої є створення приводу для подальших агресивних дій рф проти України. За його словами, такі заяви намагаються підірвати мирний процес.

«Це типова російська тактика – звинуватити іншу сторону у власних діях або намірах», – додав міністр.

«По-перше, Росія вже завдала удару по будівлі українського уряду цього року. По-друге, Україна завдає ударів лише по законних військових цілях на російській території – у відповідь на російські удари по Україні. По-третє, Росія є агресором, а Україна – країною, на яку здійснено напад і яка захищається відповідно до статті 51 Статуту ООН. Не може бути жодної хибної рівності між агресором та країною, яка захищається», – підкреслив Сибіга в своєму дописі в соцмережі Х.

Він закликав світову спільноту рішуче засудити «провокаційні заяви росії, які спрямовані на зрив конструктивного мирного процесу», підкресливши, що Україна залишається відданою мирним ініціативам, підтримуваним США.

Водночас, глава МЗС росії Сергій Лавров звинуватив Україну в атакі на резиденцію президента рф Володимира Путіна на Валдаї та заявив, що через це Москва перегляне свою переговорну позицію, посилаючись на «перехід київського режиму до політики державного тероризму». Лавров також згадував про підготовку ударів у відповідь.

Президент України Володимир Зеленський назвав заяву Лаврова «черговою брехнею рф» та закликав до обережності, вважаючи, що росія може готувати підґрунтя для нових атак на Київ.

Ця заява Лаврова з’явилася на фоні переговорів між Україною та США щодо мирного врегулювання конфлікту. Президент США Дональд Трамп зазначив, що в процесі досягнуто певного прогресу, однак залишаються питання для обговорення.

Зеленський повідомив, що 20-пунктний план мирного врегулювання погоджено на 90%, а гарантії безпеки на 100%.

Перед цими переговорами Трамп мав розмову з Путіним, яку він назвав «продуктивною». Помічник президента рф Юрій Ушаков зазначив, що Путін і Трамп мають схожі погляди на те, що тимчасове припинення вогню може затягнути конфлікт.

Очікується, що після зустрічі з Зеленським Трамп знову зв’яжеться з Путіним. В Ушакова з’явилася інформація про те, що Трамп нібито був шокований новинами про удари по державним резиденціям президента росії, але сам президент США публічно не реагував на це.

Поділитись: