Рішення Сполучених Штатів Америки, яке набирає чинності з 12 березня, запровадити мито на імпорт сталі з різних країн, зокрема й з України, матиме значний вплив на українську металургійну галузь. Про це повідомила 11 лютого перша віцепрем’єр-міністерка та міністр економіки Юлія Свириденко.
Про це розповідає Погляд
Вона зазначила, що експорт металургійної продукції складає 57,9% від загального обсягу українського експорту до США, що у грошовому вираженні дорівнює 503,3 мільйона доларів зі 869,1 мільйона доларів загалом.
Вплив на експорт металургійної продукції
Серед основних товарів, які експортуються, найзначнішу частку займає чавун (363,4 мільйона доларів, 940 тисяч тонн), труби (112,9 мільйона доларів, 92 тисячі тонн), прутки (15,2 мільйона доларів, 3,3 тисячі тонн), дріт (4 мільйона доларів, 3,9 тисячі тонн) та металоконструкції (1,3 мільйона доларів, 182 тонни).
«Найбільшими експортерами цієї продукції є АрселорМіттал Кривий Ріг та Інтерпайп. Ці компанії вже зазнали серйозних збитків через війну, тому ми активно працюємо з нашими партнерами, щоб знайти оптимальне рішення до 12 березня», – йдеться у її заяві.
Позиція Трампа та нові мита
Свириденко підкреслила, що сам Дональд Трамп зазначав, що частка української сталі в імпорті до США є незначною і не має істотного впливу на американських виробників.
Нагадаємо, що у травні 2022 року США запровадили безмитний режим для української сталі. Однак, 10 лютого цього року президент Трамп підписав укази, які передбачають 25-відсоткові мита на імпорт сталі та алюмінію, що торкнуться товарів з Аргентини, Австралії, Канади, Мексики, країн Європейського Союзу, Великої Британії та інших держав.
Канада та Мексика залишаються найбільшими імпортерами сталі до США.