ПолітикаТОП

Угорський парламент ухвалив резолюцію проти членства України в ЄС

Угорський парламент ухвалив резолюцію проти членства України в ЄС

Парламент Угорщини ухвалив резолюцію, яка відхиляє членство України в Європейському Союзі. Про це повідомив речник уряду країни Золтан Ковач.

Документ отримав 142 голоси «за», 28 – «проти», а 4 депутати утрималися.

У резолюції зазначається, що Будапешт виступає проти вступу України до ЄС, оскільки країна перебуває в стані війни, і її приєднання може перетворити Євросоюз на безпосереднього учасника конфлікту.

«Резолюція закликає уряд підтримувати міжнародні мирні зусилля, уникати надсилання грошей чи зброї Україні та запобігати втягуванню у війну як Угорщини, так і ЄС. Вона також закликає до опору ініціативам, які перетворили б ЄС на військовий союз, та будь-яким спробам інституцій ЄС обійти правило одноголосності в процесі схвалення рішень», – написав він у соцмережі Х.

Партія угорського прем’єра Віктора Орбана «Фідес» має більшість у 199-місному парламенті, представлена 135 депутатами.

Угорське видання Index зазначає, що 10 березня – останній день терміну повноважень нинішнього складу парламенту. 12 квітня в Угорщині плануються парламентські вибори.

У процесі вступу до ЄС країни-кандидати проходять переговори за 35 розділами законодавства, об’єднаними у 6 тематичних кластерів, які охоплюють ключові сфери: верховенство права, державне управління, внутрішній ринок, енергетику, сільське господарство та зовнішні відносини.

Для відкриття та закриття кожного з кластерів необхідна одностайна згода всіх країн-членів ЄС. Угорщина відмовляється відкривати ці кластери для України. Прем’єр Віктор Орбан наголошує, що вступ України до ЄС може призвести до війни в Європі та загалом є невигідним для Євросоюзу.

Через цю позицію, Україна не змогла відкрити жодного переговорного кластера у 2025 році.

Відкриття кожного кластера означає початок переговорів щодо групи реформ, необхідних для наближення законодавства до стандартів ЄС.

Поділитись: