Третя зустріч української команди з делегацією США в Парижі
Представники України 7 січня провели черговий раунд консультацій з делегатами Сполучених Штатів. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров.
Зустріч відбулася за участі спеціального посланника президента США Стіва Віткоффа, посла Чарльза Кушнера, зятя Дональда Трампа Джареда Кушнера та співробітника Білого дому Джоша Груенбаума.
«Це вже була третя зустріч з американською стороною протягом двох днів у Парижі», – зазначив Умєров.
Він уточнив, що з українського боку в переговорах також брали участь начальник Генерального штабу Збройних сил Андрій Гнатов, керівник Офісу президента Кирило Буданов, перший заступник голови ОП Сергій Кислиця, голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та радник Офісу президента Олександр Бевз.
Учасники зустрічі обговорили ключові елементи базової рамки завершення війни, а також можливі формати подальших контактів на рівні лідерів за участі України, європейських партнерів і США, розповів Умєров.
Українські делегати готують детальну доповідь для президента за підсумками дня.
6 січня в Парижі завершилися переговори «Коаліції охочих» щодо плану завершення російсько-української війни та гарантій для України, в яких взяли участь керівники ЄС і НАТО, лідери 27 країн, представники Туреччини, Японії, Австралії, Нової Зеландії, а також спеціальний представник президента США Стів Віткофф і зять Дональда Трампа Джаред Кушнер.
Після саміту президент Володимир Зеленський повідомив, що українська та американська делегації також ведуть окремі переговори в рамках зустрічі в Парижі.