Трамп визнає реальність війни в Україні, заявляє Венс
Віцепрезидент США Джей Ді Венс повідомив, що президент Дональд Трамп стає все більш нетерплячим щодо дій росії в контексті війни в Україні. Венс зазначив, що Трамп вважає, що росія не робить достатньо для завершення конфлікту.
«Він реагує на реальну ситуацію на місцях. Ми проводили чесні переговори як з росіянами, так і з українцями. Президент відчуває, що росіяни не докладають зусиль, щоб закінчити війну. Він також упевнений, що ця війна негативно впливає на росію», – підкреслив Венс.
Венс наголосив, що Трамп бажає швидкого завершення війни. «Президент бачить економічні показники зі Східної Європи, а також кількість загиблих обох сторін. Він закликає Володимира Путіна: „Час припинити вбивства“… Якщо росіяни відмовляться від переговорів у добрій волі, це буде дуже погано для їхньої країни. Це не зміна позиції, це визнання реальності», – додав він.
Нещодавно Трамп висловив думку, що за підтримки Євросоюзу Україна зможе відновити свої території «у їхньому первісному вигляді». «З часом, терпінням і фінансовою підтримкою Європи, зокрема НАТО, повернення кордонів до початку війни є реальним варіантом», – заявив він.
Під час президентської кампанії 2024 року Трамп обіцяв швидке завершення війни, однак визнав, що сподівання на добрі відносини з Путіним не виправдалися.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував заяви Трампа, зазначивши, що був «трохи здивований» висловлюваннями про повернення всіх окупованих територій, і назвав це позитивним сигналом.
Кремль, у свою чергу, назвав помилковим твердження Трампа про можливість відвоювання окупованих територій України.
Згідно з інформацією WSJ, Трамп спілкувався з представниками своєї адміністрації, які закликали до більш жорсткої політики щодо росії. Зокрема, йому доповіли, що «росія за останні роки досягла незначного прогресу» на полі бою.