Політика

Трамп розглядає можливість розгортання американських винищувачів у Румунії

Трамп розглядає можливість розгортання американських винищувачів у Румунії

Європейські держави висловили бажання, щоб президент США Дональд Трамп розгорнув американські винищувачі на території Румунії в рамках забезпечення безпеки для України. Цю інформацію опублікувало видання The Times.

Згідно з даними джерел, високопосадовці європейських військових обговорюють можливість розгортання американських винищувачів F-35 в Румунії, де НАТО будує найбільшу авіабазу в Європі, з метою стримування можливого повторного вторгнення росії.

Наразі НАТО проводить місії з патрулювання повітряного простору над Чорним морем з авіабази Міхаїла Когелнічану в Румунії, яка, скоріш за все, стане базою для американських літаків.

Крім того, європейські країни вимагають гарантій щодо використання американських супутників для GPS та розвідки в Україні. Вони також сподіваються на постачання ракет ППО Patriot та Nasams для захисту від російських атак, а також на дозвіл для розвідувальних літаків на польоти над Чорним морем.

Як зазначає Politico, 19 серпня один з високопосадовців Пентагону повідомив групі союзників, що США планують відігравати мінімальну роль у забезпеченні безпеки України.

Заява заступника міністра оборони з питань політики Елбріджа Колбі прозвучала у відповідь на запитання представників Європи на зустрічі під керівництвом голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Дена Кейна.

Керівники оборонних відомств Великої Британії, Франції, Німеччини та Фінляндії наголошували на необхідності з’ясування деталей щодо військової допомоги Україні для підтримки мирної угоди з росією.

У понеділок Трамп виключив можливість розгортання американських військових в Україні, але висловив готовність надати повітряну підтримку в межах гарантій безпеки США.

Згідно з інформацією, опублікованою в ЗМІ, Велика Британія запропонувала розгорнути винищувачі Typhoon на заході України та направити бригаду з 3000-5000 військовослужбовців для навчання українських військових. Також Франція, Канада та Австралія можуть направити своїх військових до заходу України.

Росія виступає проти розгортання західних військ. Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров заявив, що переговори щодо гарантій безпеки без участі Москви є «шляхом у нікуди». Він підкреслив, що гарантії безпеки, обговорені між росією та Україною у Стамбулі у 2022 році, є «дуже гарним прикладом» того, що прийме Кремль.

Обговорення гарантій безпеки для Києва стало пріоритетом у зусиллях щодо припинення війни, особливо після нещодавньої зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом та європейськими лідерами у Вашингтоні.

Поділитись: