Ткаченко про зупинку транспорту під час тривог: жодних обґрунтувань не надано
Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко висловив свою позицію щодо зупинки громадського транспорту під час повітряних тривог, назвавши це рішення необґрунтованим. Під час круглого столу, який відбувся 30 січня, Ткаченко підкреслив, що для такого кроку немає документально підтверджених аналітичних даних.
Проблема безпеки та мобільності
Ткаченко зазначив, що безпека та мобільність киян повинні бути пріоритетом. Він заявив: «Безпека та мобільність киян є пріоритетом. Однак, розглядаючи питання зупинки громадського транспорту під час тривог, я не отримав жодних задокументованих аналітичних обґрунтувань цього рішення. Окрім самого рішення, жодних додаткових досліджень чи матеріалів не було надано».
Вибірковість виконання рішень
Очільник КМВА також зауважив, що позиція військових з цього питання не була офіційно озвучена. Він підкреслив, що виконання рішення Ради оборони щодо зупинки транспорту виглядає вибірковим, адже, за його словами, під час тривог мають зупинятися не лише комунальні, але й приватні перевізники. «Проте на практиці цього не відбувається», – додав він.
Ткаченко наголосив на необхідності фахового перегляду ситуації: «Очевидно, що ця ситуація потребує фахового перегляду. Всі сторони одностайні: необхідний виважений, комплексний підхід, який врахує як безпекові, так і транспортні аспекти. Ці напрацювання ми зможемо представити на одному з найближчих засідань Ради оборони».
Нагадаємо, що раніше, незважаючи на численні прохання жителів Києва, міська влада відмовлялася скасувати заборону на рух громадського транспорту під час тривог. У травні 2023 року були внесені зміни до правил роботи наземного транспорту, згідно з якими громадський транспорт повинен довозити пасажирів до найближчого укриття під час повітряної тривоги.
Відповідно до рішення місцевої влади, у разі оголошення повітряної тривоги КП «Київпастранс» та приватні перевізники зобов’язані робити зупинку біля найближчого укриття для населення на маршруті свого руху.