Суд засудив адвоката Рибіна та Медведчука до 10 років за колабораціонізм
Суд виніс заочний вирок адвокату Валентину Рибіну за колабораційну діяльність, що стало відомо 11 червня від Служби безпеки України, яка вела розслідування.
За інформацією СБУ, Рибін наразі займає керівну посаду в російській окупаційній адміністрації на лівобережжі Херсонщини:
«Наразі він очолює так званий «організаційно-правовий департамент міністерства інформполітики Херсонської області РФ», який координує підривну діяльність місцевих рупорів Кремля».
Служба безпеки України також зазначила, що до початку повномасштабної війни Рибін працював адвокатом Віктора Медведчука та Анатолія Шарія. Після цього він виїхав за кордон, де через свою сторінку у Facebook закликав українців скласти зброю перед російськими військовими. Згодом він повернувся на окуповану частину Херсонщини, де отримав пропозицію від голови окупаційної адміністрації Володимира Сальдо очолити орган, що займається інформаційними диверсіями проти України.
Суд заочно визнав Рибіна винним у колабораційній діяльності та засудив його до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У вересні 2023 року СБУ повідомила адвокату про підозру в колабораційній діяльності.
Валентин Рибін також представляв інтереси перекладача прем’єр-міністра України Станіслава Єжова, який був звільнений в рамках обміну з росією у 2019 році.