Суд у «справі Стерненка» відмовив у відводі прокурора

by host

Суддя Шевченківського райсуду Києва Володимир Бугіль відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту активіста Сергія Стерненка у відводі прокурора Миколи Бозовуляка на засіданні із розгляду питання про обрання запобіжного заходу активістові.

«Суддя Бугіль відмовився відводити упередженого та необ’єктивного прокурора Бозовуляка», – написав Стерненко у фейсбуці, після того, як суддя оголосив рішення, коли відновилося засідання після перерви.

Поки суд був у нарадчій кімнаті, під будівлею суду відбулась друга за день сутичка, в перебігу якої в бік правоохоронців активісти жбурляли пляшки із водою, поліція у відповідь розпилила вміст балончика, потенційно – із газом, повідомив кореспондент Радіо Свобода з місця події. Про те, чи є постраждалі, наразі немає офіційних повідомлень.

Після штовханини, яка була викликана намаганням активістів потрапити в будівлю суду, було ухвалене рішення про допуск 22 осіб, які написали заяви про взяття Сергія Стерненка на поруки.

За повідомленням, крім того, під вечір кількість силовиків під будівлею Шевченківського райсуду Києва збільшилась.

Раніше сьогодні адвокатам активіста Стерненка було відмовлено у відводі судді Володимира Бугіля.

Напередодні Служба безпеки України вручила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу: «умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині» та «носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу». Стерненко заявив, що вважає вручення йому підозри грубим порушенням норм Європейської конвенції про захист прав людини та Конституції України. В СБУ наголосили, що «повідомлення про підозру у вчиненні злочину є вимогою закону, який діє незалежно від інформаційних кампаній і політичних переконань тих, хто його порушив».

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стернеку підозру в умисному вбивстві.

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

Джерело

Читати також