суд розглядає клопотання про продовження запобіжного заходу активістові

by host

Шевченківський районний суд Києва 6 серпня розглядає клопотання про продовження запобіжного заходу одеському активістові Сергієві Стерненку.

Прокуратура просить продовжити домашній арешт для Стерненка ще на два місяці, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Сергій Стерненко на початку судового засідання заявив, що йому вдалося побачити в автоматичному судовому розподілі стороннє втручання. За його словами, з 14 суддів Шевченківського суду головуючу обирали між двома.

Сторона захисту звернулася до судді, щоб та взяла самовідвід. Втім суддя Марина Антонюк розцінила наведені захистом відомості як клопотання про відвід. Наразі усі присутні в суді очікують розгляд клопотання про відвід судді.

Тим часом, під стінами суду зібралося кілька десятків людей, які прийшли підтримати активіста. Серед їхніх лозунгів, зокрема – «Маю право на самооборону».

Зараз Сергій Стерненко перебуває під домашнім арештом. 3 липня Апеляційний суд Києва залишив цей запобіжний захід без змін.

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

Сергій Стерненко 15 червня 2020 року під Шевченківським судом, який обирає йому запобіжний захід

Сергій Стерненко 15 червня 2020 року під Шевченківським судом, який обирає йому запобіжний захід

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

Джерело

Читати також