Політика

Сенат США ухвалив законопроєкт для запобігання урядовому шатдауну

Сенат США ухвалив законопроєкт для запобігання урядовому шатдауну

Сенат США затвердив законопроєкт, що продовжує фінансування федерального уряду до завершення фінансового року, який закінчується 30 вересня. За документ проголосували 54 сенатори, тоді як 46 виступили проти.

Наступним кроком стане підпис президента США Дональда Трампа, який вже висловив свою підтримку цьому законопроєкту. Він передбачає незначне збільшення витрат на оборону, а також скорочення необоронних програм на суму близько 13 мільярдів доларів.

Загроза шатдауну

Якщо б законопроєкт не був затверджений до 23:59 14 березня за місцевим часом, країна зіткнулася б із шатдауном, що загрожував би зупинкою роботи багатьох урядових відомств і програм, а також призупиненням виплати зарплати сотням тисяч держслужбовців.

Раніше цього тижня законопроєкт отримав підтримку Палати представників, контрольованої республіканцями. Він передбачає збереження витрат на рівні близько 6,75 трильйона доларів на фінансовий рік.

Опозиція демократів

Демократи висловили своє незадоволення щодо цього законопроєкту, вказуючи на кампанію Трампа, що спрямована на зниження витрат і скорочення десятків тисяч робочих місць. В умовах, коли бюджет на поточний фінансовий рік ще не затверджений Конгресом і не підписаний президентом, фінансування федеральних установ зазвичай здійснюється на підставі резолюцій щодо тимчасового продовження асигнувань на рівні попереднього фінансового року.

Поділитись: