Російські війська змінюють тактику наступу на Покровськ
Російські війська, ймовірно, коригують свої пріоритети у наступальних операціях на Покровському напрямку після кількох тижнів безуспішних спроб просунутися до Костянтинівки. Таку інформацію надає Інститут дослідження війни у своєму звіті від 7 липня.
Аналітики зазначають, що відеоматеріали з геолокацією, опубліковані 6 та 7 липня, підтверджують нещодавнє просування російських військ на північний схід від Новоекономічного та на південь від цього населеного пункту.
«Російські війська, схоже, переорієнтовують свою увагу на район на північний схід від Покровська в напрямку Добропілля після відновлення наступів у цьому районі у травні 2025 року. Нещодавно ISW оцінював, що ці просування підтримують як захоплення Покровська, так і створення виступу, який дозволить російським військам у довгостроковій перспективі спробувати охопити Костянтинівку та ширший пояс фортець України – серію укріплених міст, що формують основу оборонних позицій України», – йдеться в тексті.
Спостереження Інституту свідчать, що російські війська не досягли істотних успіхів у районі на захід від Торецька з початку червня 2025 року. Це може свідчити про тимчасову відмову російського командування від активних дій на цьому напрямку на користь більш вигідних просувань в сторону Покровська.
ISW також згадує про заяву російського «воєнкора», який стверджує, що російські війська раніше безуспішно намагалися просунутися до Новоекономічного зі сходу, поблизу Малинівки, але нещодавно змогли досягти цього населеного пункту з півдня.
«Російські війська, ймовірно, спробують використати ці здобутки для просування до Родинського та змусять українські війська відступити з Покровська та Мирнограда під загрозою оточення, перш ніж переорієнтуватися на Костянтинівський напрямок», – припускають аналітики.
Покровський напрямок на Донеччині продовжує залишатися однією з найгарячіших ділянок фронту, де зафіксовано найбільшу кількість бойових зіткнень за останній рік.
Раніше повідомлялося, що Росія активізувала наступ на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол та опорний пункт української оборони.