Політика

Посол України прокоментував заяву Туска про польських миротворців в Україні

Посол України прокоментував заяву Туска про польських миротворців в Україні

Посол України в Польщі Василь Боднар закликав уникати поспішних висновків щодо недавньої заяви польського прем’єр-міністра Дональда Туска, в якій він підкреслив, що Польща не має наміру відправляти свої війська на територію України.

Внутрішня політика Польщі

Боднар зазначив, що подібні висловлювання можуть бути зумовлені внутрішньополітичними обставинами в Польщі, особливо на фоні майбутніх президентських виборів. Він підкреслив, що позиція Туска значною мірою залежить від політичної ситуації в країні.

«Є певний внутрішньополітичний консенсус в Польщі напередодні президентських виборів, які заплановані на 18 травня, щоб військ польських не відправляти до України. Але поки ця дискусія доволі теоретична, оскільки ми не розуміємо характер місій, для чого будуть надсилатися ці війська, чи це війська підтримки, чи це миротворчі, чи це, наприклад, прикриття кордону з Білоруссю. І тому в такій ситуації зрозуміло, що польський прем’єр-міністр є залежним від ситуації всередині країни і від очікувань виборців. У цьому випадку, я б не спішив з висновками, але, звичайно, ми з польською стороною будемо працювати, щоб заангажовувати їх якомога більше до більш активної позиції щодо підтримки України в протидії російській агресії».

Заява Туска

Нагадаємо, 17 лютого, перед важливою зустріччю лідерів європейських країн у Парижі, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підкреслив, що країна не розглядає можливість відправлення власних військових до України для миротворчих місій.

Поділитись: