Макс Назаров, ексведучий NewsOne, вийшов із СІЗО після внесення застави
Колишній ведучий підсанкційних телеканалів «Наш» і NewsOne Макс Назаров отримав можливість вийти на волю після внесення значної суми застави. Як повідомляють українські медіа, він покинув слідчий ізолятор після того, як було сплачено 8 478 400 грн, внесених 20 березня.
Згідно з інформацією Київської міської прокуратури, раніше Служба безпеки України оголосила Назарову підозру у виправданні збройної агресії росії проти України. Відзначається, що 21 січня Соломʼянський суд Києва ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, з можливістю внесення застави у розмірі 12 млн грн. Назаров, у свою чергу, висловив незгоду з рішенням суду та має намір його оскаржити.
Звинувачення та наслідки
Служба безпеки України звернула увагу на діяльність ексведучого телеканалів «Наш» та NewsOne, які контролюються Віктором Медведчуком та Євгеном Мураєвим. До Назарова висунули аналогічну підозру й щодо його гостей на Youtube-каналі, які вже отримали підозри від слідчих СБУ.
За інформацією відомства, підозра стосується частин 2 та 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за виправдання агресії рф проти України, а також за глорифікацію її учасників. З початку повномасштабної війни Назаров створив свій канал на відеохостингу, де активно розповсюджував кремлівські наративи, запрошуючи проросійських експертів, багато з яких нині переховуються в росії.
«Під час інтерв’ю і сам автор, і гості студії неодноразово намагалися виправдати збройну агресію Росії проти України, а також воєнні злочини рашистів, зокрема ракетні удари по цивільній інфраструктурі нашої держави».
Санкції проти телеканалу
У лютому 2022 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій проти телеканалу «Наш», який належить Євгену Мураєву. Колишній народний депутат назвав ці санкції «злочином».