Політика

Литва підтвердила участь у коаліції для підтримки України

Литва підтвердила участь у коаліції для підтримки України

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс під час свого візиту до Києва оголосив про приєднання Литви до «коаліції охочих» для підтримки України. Це сталося під час спільного брифінгу з українським колегою Андрієм Сибігою.

«Ми будемо частиною зусиль тут – в Україні – для реалізації тих завдань, які ще будуть визначені. І це міцне підтвердження нашої відданості довготривалій підтримці», – зазначив він.

Будріс акцентував увагу на тому, що росія є агресором у війні проти України та запевнив, що Литва «ніколи» не визнала окуповані українські території російськими. Він також відзначив, що росія становить тривалу військову загрозу для НАТО та Європи, наголошуючи на прагненні президента рф Володимира Путіна до домінування в регіоні та підкорення України будь-якими засобами.

Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт лідерів 27 країн, на якому обговорювались гарантії для України у разі можливого припинення вогню. Зокрема, йшлося про можливе розміщення сил «коаліції охочих» на території України.

Президент Франції Емманюель Макрон анонсував, що найближчим часом до України прибуде франко-британська військова делегація. Ця делегація, очолена начальниками штабів ЗС обох країн, має на меті визначити формат Збройних сил України в усіх сферах – сухопутних, повітряних і морських, включаючи необхідну кількість військовослужбовців, обладнання та структуру.

Макрон також уточнив, що контингенти, які пропонує «коаліція охочих» під керівництвом Франції та Британії, не будуть розміщенні на лінії зіткнення, а діяти в стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.

Поділитись: