Київ відкинув звинувачення в втручанні у справи Малі
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий охарактеризував звинувачення у втручанні Києва в справи Малі як безпідставні. Ці заяви стали відомими під час зустрічі міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова з представниками країн Сахелю.
«Це серйозна заява для того, хто представляє нелегітимну хунту, яка узурпувала владу і покладається на російських найманців для збереження свого правління. Серйозно кажучи, ми вкотре відкидаємо безпідставні звинувачення у втручанні у справи Малі. Ці заяви ніколи не були підкріплені жодними фактичними доказами»
Тихий також підкреслив, що справжньою загрозою для стабільності та розвитку в Африці є «російські «вагнерівські» найманці, які приносять лише смерть, руйнування та грабежі, куди б вони не прийшли».
Лавров, у свою чергу, згадував про дії України в регіоні, стверджуючи, що Київ, за підтримки західних спонсорів, відкрито підтримує терористичні угруповання. Втім, він не уточнив, на що конкретно посилається.
Нагадаємо, що у липні 2024 року в Малі загинули десятки найманців ПВК «Вагнер» під час засідки, організованої туарегами, етнічною групою в Сахарі. За свідченням джерела Бі-Бі-Сі, тоді загинуло не менше 82 найманців, що стало найбільшими втратами «вагнерівців» за весь час їхньої присутності в Африці.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов підтвердив інформацію про причетність Києва до знищення російських найманців у Малі. Він заявив, що Україна надала повстанцям усю необхідну інформацію для проведення успішної операції. У відповідь, влада Малі та Нігеру розірвала дипломатичні відносини з Україною, звинувативши її в підтримці терористів.