Політика

Голова МЗС Німеччини закликав Європу посилити підтримку України

Голова МЗС Німеччини закликав Європу посилити підтримку України

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль закликав Європу до посилення підтримки України. У своєму виступі на німецькому радіо Deutschlandfunk, він прокоментував нещодавні заяви президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про важливість повернення всієї окупованої території.

Вадефуль вважає, що Трамп зрозумів недостатність своїх зусиль у переконанні російського президента Володимира Путіна припинити війну в Україні.

«Нам (європейцям – ред.) справді потрібно подорослішати… Ми повинні стати більш суверенними», – зазначив міністр.

Він також підкреслив, що європейські країни мусять оцінити свої можливості: «Ми можемо досягти набагато більшого; не всі європейські держави виконали те, що обіцяли Україні. Ми повинні подивитися на те, які ще фінансові та військові варіанти у нас є».

Вадефуль позитивно оцінив заяви Трампа, адже вони можуть стати важливими для України та Європи, адже президент США визнав, що його зусилля щодо Путіна наразі не дали результатів. Разом з тим, він попередив, що посилення зусиль Європи в сфері безпеки вимагатиме значних зусиль.

За інформацією агентства Reuters, два анонімні чиновники припустили, що Трамп може сигналізувати про необхідність активнішої допомоги Україні з боку Європи.

«Здається, він прощається, чи не так? Але це може змінитися завтра. У будь-якому разі: карти для нас зрозумілі. Ми знаємо, що нам слід робити», – зауважив один із західноєвропейських посадовців.

Нещодавно Трамп висловив думку, що за підтримки Євросоюзу Україна може відновити територіальну цілісність: «З часом, терпінням і фінансовою підтримкою Європи, зокрема НАТО, відновлення кордонів, які існували до початку війни, є цілком реальним варіантом».

Під час своєї передвиборчої кампанії 2024 року Трамп запевняв, що може швидко завершити конфлікт між росією та Україною. Проте нещодавно він визнав, що його сподівання на швидке врегулювання через добрі відносини з Путіним не справдилися.

Поділитись: