близько 300 тисяч українців пройшли через примусову російську паспортизацію на Донбасі

by host

Близько 300 тисяч українців пройшли через примусову російську паспортизацію, повідомив віцепрем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю ТСН.ua.

«На сьогодні, по суті, всі громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму. Близько 300 тис. українців пройшли через примусову російську паспортизацію. Я наразі говорю про окуповані Донеччину з Луганщиною. Щодо Криму — там цифри сягають 2 млн», – сказав Резніков.

Він розповів, що влада пише проєкт закону про державну політику перехідного періоду.

«Маємо надію, що цей проєкт уже невдовзі стане законом. І коли ми говоримо про державну політику перехідного періоду, це не тільки перехідне правосуддя, а й багато інших речей. Зокрема й наслідки цієї примусової паспортизації мешканців окупованих територій, як Криму, так і окремих районів Донецької та Луганської областей. Люди змушені брати ті паспорти, тому що вони є заручниками, це їхній спосіб вживання там. Тому засуджувати їх за це ми точно не маємо жодного права», – заявив Резніков.

  • У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу запровадили проти неї економічні санкції. Кремль заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
  • Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Джерело

Читати також