Політика

Бельгійський прем’єр висловив сумніви щодо програшу Росії в Україні

Бельгійський прем’єр висловив сумніви щодо програшу Росії в Україні

Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер висловив скептицизм щодо можливості програшу Росії у війні проти України та потенційної виплати репарацій за завдані збитки. Виступаючи на запитання головного редактора видання La Libre Доріана де Меюса, він зазначив, що “під час війни суверенні активи заморожуються. А після закінчення війни сторона, яка програла, повинна відмовитися від усіх або частини цих активів, щоб компенсувати переможцям збитки. Але хто справді вірить, що Росія програє в Україні? Це казка, повна ілюзія. Навіть небажано, щоб вона програла і в країні, що володіє ядерною зброєю, настала нестабільність. І хто вірить, що Путін спокійно погодиться на конфіскацію російських активів?”

Де Вевер підкреслив, що бельгійський уряд отримував сигнали з Москви щодо ризиків, пов’язаних із потенційною конфіскацією російських активів, які були заморожені в Бельгії. “Москва дала нам зрозуміти, що в разі конфіскації Бельгія і я особисто відчуватимемо це ‘вічно’. Мені здається, це досить довгий термін… Росія також може конфіскувати деякі західні активи”, – додав прем’єр, вказуючи на депозитарій Euroclear, який має активи на суму 16 мільярдів євро в Росії.

У свою чергу, міністр закордонних справ Бельгії Максим Прево розкритикував юридичну основу, підготовлену Єврокомісією для репараційного кредиту Україні на основі заморожених російських активів. Він зазначив, що “неприйнятно використовувати гроші та залишати нас наодинці з ризиками. Запропонована репараційна позика явно не є бажаним вибором”. Прево підкреслив, що навіть якщо інші держави-члени прагнуть рухатися в напрямку репараційної позики, Бельгія наполягає на тому, щоб ризики, з якими стикається ця країна через заморожені активи, були повністю покриті.

Поділитись: