Політика

АРМА реалізує судно, затримане за незаконний захід до Криму

АРМА реалізує судно, затримане за незаконний захід до Криму

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів України (АРМА) оголосило про намір продати морське судно ANKA, яке було затримане за незаконний захід до порту анексованого Криму. Цю інформацію оприлюднили 28 липня.

Згідно з даними агентства, судно передали під управління на підставі ухвали слідчого судді, виданої за клопотанням Головного управління Служби безпеки України в Автономній республіці Крим. Кримінальне провадження стосується порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію.

Фахівці Південного міжрегіонального територіального управління АРМА провели технічний огляд судна, підтвердивши, що ANKA перебуває в хорошому стані і може бути продане з максимальною вигодою.

В даний час триває збір інформації про актив, необхідної для підготовки конкурсної пропозиції.

Спеціальну операцію з затримання ANKA у квітні цього року реалізували Служба безпеки України у співпраці з морською охороною Держприкордонслужби. Після завантаження в порту Молдови, судно прямувало Дунаєм до Чорного моря та було затримане в акваторії порту Рені на Одещині. Відомо, що судно вивезло близько 5 тисяч тонн зерна з окупованого Криму.

Від початку повномасштабної війни проти України росія активізувала використання портової інфраструктури Криму, незважаючи на міжнародні санкції й офіційне закриття українських портів для міжнародного судноплавства.

За даними проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, Керченський морський рибний порт активно задіюється для «сірого» експорту українського зерна та зрідженого газу, що суперечить міжнародному праву. Порти Севастополя, Керчі та Феодосії також використовуються для перевалки стратегічних вантажів, зокрема ільменіту для «Кримського Титану» та нафтопродуктів.

Поділитись: