136 бойових зіткнень на фронті за добу: звіт Генштабу
За даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом попередньої доби на фронті відбулося 136 бойових зіткнень. Інформація була оприлюднена вранці 29 вересня.
Командування повідомило про один ракетний удар та 81 авіаційний напад з боку російських військ. Додатково зафіксовано 4 682 обстріли, серед яких 124 – із реактивних систем залпового вогню, а також запуски 6 432 дронів-камікадзе.
Атаки на різних напрямках
У Північно–Слобожанському та Курському напрямках за минулу добу сталося сім боєзіткнень. На Південно-Слобожанському фронті армія рф здійснила п’ять атак на позиції українських військових, тоді як на Куп’янському напрямку відбулося три сутички.
На Лиманському напрямку російські війська атакували п’ять разів, намагаючись прорвати оборону ЗСУ в районах населених пунктів Торське, Дерилове, Шандриголове та поблизу Ставок. Бойові дії також тривали на Сіверському та Краматорському напрямках.
Відбиття атак ЗСУ
На Торецькому напрямку російські війська здійснили 12 атак у районах семи населених пунктів. Як зазначається у звіті, «на Покровському напрямку наші захисники зупинили 53 штурмові дії агресора у районах населених пунктів Володимирівка, Червоний Лиман, Никанорівка, Лисівка, Звірове, Котлине, Удачне, Молодецьке, Новоекономічне, Горіхове, Філія та в напрямку Мирнограду, Родинського, Балагану».
На Новопавлівському напрямку російські загарбники здійснили 21 атаку поблизу Тернового, Піддубного, Маліївки, Новогригорівки, Новомиколаївки, Вербового та в напрямку Андріївки-Клевцове.
ЗСУ вдалося відбити дві спроби просунутися російських військ на Гуляйпільському напрямку і ще дві атаки на Придніпровському, зокрема в напрямку Антонівського мосту.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше повідомляв, що сили оборони України продовжують просування на Добропільському напрямку.
За даними британської розвідки, Покровськ залишається важливим логістичним центром для росії, стримуючи їхнє просування в Донецькій області, зокрема в напрямку Краматорська і Слов’янська.
У серпні президент Володимир Зеленський відзначав, що російська армія концентрує свої зусилля на Покровському напрямку, що призводить до значних втрат з їхнього боку.