Суддівська мафія знову на службі у вінницьких земельних рейдерів?

Подробиці резонансного захоплення рейдерами ФГ Ланецького, що на Вінниччині, які шокували Україну

Про це розповідає Погляд

У Вінницькому господарському суді, вже по п’ятому колу, розглядається гучна справа рейдерського захоплення ФГ Ланецького. Чергове засідання відбулося 10 лютого 2025 року. Але суддя Ігор Маслій, який до цього демонстрував повагу до закону і доказів, переніс засідання на 12.03. Ймовірно на суддю чиниться тиск зі сторони рейдерів та колег по суду. Як повідомляє “Аграрна Самооборона”, це стало відомо за результатами повторного судового розгляду та журналістського розслідування рейдерської атаки на відоме фермерське господарство.

Історія та хронологія рейдерського захоплення фермерського господарства братів Ланецьких (ФГ «Ланецького»)

Ця історія сколихнула не лише Вінниччину, але своєю зухвалістю та цинізмом вразила всю Україну. Адже вона показала, що жоден фермер, жоден підприємець в Україні не може почувати себе впевнено, в безпеці, бо мусить замість сумлінної праці на благо держави, щодня виборювати своє право жити і працювати на рідній землі. До того ж вимушені відстоювати це право у битвах зі злодіями та корумпованою системою. Саме так відбувається із відомими на Вінниччині фермерами, братами Ланецькими, які прямо зараз, доки наші воїни відбивають навалу російських загарбників, відбивають в тилу численні атаки рейдерів і бандитів на своє підприємство, свою землю, землю пайщиків-односельчан, яку сумлінно обробляють більше 20-ти років.  

Фермерське господарство братів Ланецьких (ФГ «Ланецького»), розташоване на Вінниччині, у селі Плисків, стало жертвою рейдерського захоплення, яке відбулося на фоні загальної проблеми рейдерства в Україні. Це ганебне явище, що характеризується незаконним захопленням підприємств на замовлення, під виглядом законних дій, стало серйозною загрозою для аграрного сектору країни ще за часів Кучми. Потім розквітло при Ющенку, набрало сили при Януковичу, закріпило позиції при Порошенку, і продовжує тріумфальну ходу вже при Зеленському. Жоден Президент, Прем’єр-міністр, Генеральний прокурор чи Міністр МВС не зміг знайти, або не хотів, ефективного рецепту протидії земельному та й будь-якому рейдерству. Чому? Не вистачало банальної політичної волі, адже з 1990-х років вся державно-управлінська, правоохоронна, судова системи в Україні тримаються на можливості брати хабарі, очолювати грошові потоки, дерибанити майно, кришувати шахрайські схеми і рейдерити успішні підприємства. Але темою цього матеріалу є не історія корупції в Україні, а конкретна проблема, яка вже перевищила масштаби свого регіону, масштаби «дозволеного» та потрапила у медійну публічну сферу. Так, певні запобіжники і внутрішні «поняття» в царині рейдерства та корумпованій системі існують, щоб система могла успішно функціонувати. А ті, хто не може вгамувати свої апетити і грубо порушує або ігнорує ці «запобіжники», рано чи пізно вилітають із системи та втрачають свій вплив і ресурси. Цей «закон крайньої міри»  не змогли обійти навіть найбільш впливові та заможні діячі. Янукович, Азіров, Портнов, Фірташ, Коломойський та ще багато хто, не дадуть збрехати.  

У справі Ланецьких, здається, ці запобіжники-орієнтири втратили ціла купа людей, як рейдерів, так і тих, хто на державних посадах обслуговують їх інтереси – суддів, прокурорів, поліцейських керівників, працівників системи Мін’юсту, тощо.

Але давайте про все по порядку 

Фермерське родинне господарство Ігоря Ланецького та його братів – ФГ «Ланецького» успішно існує на Вінниччині вже понад 20 років. В свій час вони придбали колишнє комунальне господарство та КСП «Плисківське», відремонтували та розбудували занедбані будівлі, заснували родинне фермерське господарство ФГ «Ланецького». Значні кошти у розвиток підприємства інвестували батьки Ланецьких, які багато років працювали і продовжують працювати лікарями в Лівії. Таким чином, Ігор Ланецький з двома братами, стали фермерами і почали спокійно та розважливо вести фермерську діяльність. Вирощували різноманітні культури – пшеницю, соняшник та інші види с/г продукції. Варто зазначити, що Ланецькі дуже відповідально відносилися до питання екологічності землеробства. Берегли землю від виснаження (технологія збереження родючості ґрунту no-till), завжди вчасно сплачували орендну плату пайовикам. Загалом у ФГ «Ланецького» з часом назбиралося приблизно 1300 га землі – середнє за розмірами господарство. Договори оренди з місцевими пайщиками, мешканцями села Плиски були укладені до 2028-2030 років.

Підступні атаки рейдерів

Негаразди почались з того, що у 2009 році сталася біда: комбайн підприємства, куплений за кредитні гроші, підірвали тротилом та спалили невідомі. Ця подія спричинила появу у ФГ «Ланецького» певних боргів, з якими Ігорю Ланецькому та його братам було важко впоратись самотужки. Ігор Ланецький впевнений, що комбайн спалили ті ж самі люди, які згодом захопили все підприємство. Їх мета була – загнати фермерське господарство у борги і чекати, коли фермери будуть у скруті та погодяться на «допомогу».

Ланецький показує спалений комбайн

Ланецький показує спалений комбайн

Так і сталося. Коли у 2015 році борги почали загрожувати банкрутством ФГ «Ланецького»,  наче випадково, з пропозицією про допомогу та співробітництво з’явився, такий собі, Олександр Ільченко, як виявилось, представник впливового рейдерського клану. Цей пан запропонував наступну схему: він допомагає виплатити борги ФГ «Ланецького» – дає в борг під кабальні відсотки 6% на місяць в доларах. За позику 205 000 доларів США Ільченко попросив 290 000 доларів. На цю суму Ігорем Ланецьким була написана завірена розписка.

Рейдер Олександр Ільченко

Для братів Ланецьких на той момент це був єдиний варіант дій щоб не збанкрутіти, а продовжити діяльність та мати шанс на розвиток підприємства. Вони навіть були готові ввести Ільченка до складу власників, щоб підприємство залишилось на плаву. Проте наміри пана Ільченка, як виявилось, були зовсім не добрі.

Позичивши гроші Ланецьким, Ільченко таємно розпочав брудну кампанію з дискредитації ФГ «Ланецького».  Заради цієї мети рейдер залучив до схеми свого подільника, мешканця Погребищ, такого собі Тимощука Віктора Петровича. До того, як злигатись із шахраями, цей пан 10 років (!) сидів в тюрмі, де мав прізвище  Сухий. Цей пан Тимощук шукає невдоволених людей з числа пайщиків ФГ «Ланецького» і, зрештою, знаходить Дремарецьку Олену. Підкупляє її, щоб вона ходила по пайовиках, розповідала чутки про великі проблеми ФГ «Ланецького», і умовляла людей, щоб вони розривали договори на користь інших підприємств (куди скаже Ільченко). До честі більшості пайщиків ФГ «Ланецького», люди не вірили чуткам і не бажали розривати договори. Але ситуація була неприємною. Щоб «вгамувати людей та зберегти Фермерське господарство», Ільченко запропонував братам Ланецьким переписати на себе 55% – мовляв, це буде заставою того, що борг йому повернуть і що люди не будуть виходити з ФГ.

Таким чином на короткий термін Ільченко по документах став власником 55% долі у родинному ФГ «Ланецького».

На щастя, брати дуже швидко зрозуміли, що за «змію» пустили до хати. Розібравшись у ситуації і дізнавшись, що за Ільченком стоять рейдери, Ланецькі через два тижні, за допомогою держреєстратора, виводять його із власників ФГ.

Що стосується боргу, то власними силами Ланецькі активно збирають кошти та за кілька місяців віддають Ільченку в рахунок погашення боргу 400 000 (!) тисяч доларів США! Тобто сплатили суму в двічі більшу за тіло позики.

Кілька років потому ФГ «Ланецького» успішно працює, відновлює свої потужності, заохочує пайщиків до продовження співробітництва. Але справжні проблеми були попереду. 

Корумповані судді на службі шахраїв

Приблизно через 3 роки, у 2019 на горизонті з’являється старий знайомий Ланецьких, «екс-партнер» Олександр Ільченко.

І не просто з’являється на порозі з пропозицією «разом орати поле», а з порушенням всіх процедур та строків розгляду, звертається до суду з позовом, що три роки тому його нібито незаконно вивели з числа власників ФГ «Ланецького».

Далі починається кількарічна судова тяганина з рейдерами, в якій низка суддів різних інстанцій продемонстрували неймовірну сліпоту та відсутність будь-якого сумління і бажання дотримуватись норм закону.

Зокрема, суддя Господарського суду Вінницької області Роман Міліціанов за позовом Ільченка виносить абсолютно незаконне рішення та відновлює О. Ільченка у складі співвласників ФГ «Ланецького» з долею 55% (Справа № 902/560/20 (902/301/21).

Суддя Роман Міліціанов

 Але таке рішення є абсолютно безпідставним та абсурдним по суті, адже ФГ «Ланецького» – це не якесь ТОВ, а  родинне господарство, у якому, згідно уставу, не може бути інших власників чи засновників. Але рейдери, якими виявилися представники одного із найбільш заможних та впливових кланів не лише Вінниччини а й всієї України, вже вийшли на своє велике полювання, і дістати потрібні рішення судів для них не проблема. Таким чином, Рівненський апеляційний суд залишив незаконне рішення Міліціанова в силі. 

Родина Ланецьких не з боязкого десятку, дає рейдерам відсіч і втягується у нерівну боротьбу з корумпованою судовою системою. Сили їм дає правда і закон, які цілковито на їх боці. А головне, що їх підтримує переважна більшість пайщиків, підтримують селяни, які чудово бачать та розуміють що до чого.

Протягом певного часу, представники родини Ланецьких (дружина, брати), як солідарні власники ФГ «Ланецького», подають ще кілька апеляцій на оскарження протиправного рішення Міліціанова, але судді апеляції їм відмовляють.

Звернення до касаційної інстанції теж не дало результатів. Верховний Суд у складі колегії Касаційного господарського суду (головуючий – суддя Студенець Володимир), попри всі аргументи за Ланецьких, попри чіткі норми закону, відмовляє родині у відновленні прав на родинне підприємство.

Тоді Ланецькі звертаються до Мін’юсту, до Офісу протидії Рейдерству. На той час Мін’юст очолював міністр Денис Малюська.

До честі Мін’юсту, антирейдерська комісія, розглянувши всі обставини та документи, спеціальним прямим наказом скасувала в Державному реєстрі всі незаконні дії по ФГ «Ланецького» на користь Ільченка.

Що робити рейдерам? Брати під крило чиновників МІН’ЮСТУ!

Таким чином, ось вже сам О. Ільченко звертається до Мін’юсту з власною заявою. Рейдер до антирейдерського комітету!

 Після цього невідомо як, але у результаті певних дій співробітників НАІС (ДП «Національні інформаційні системи») у держреєстрі роблять «технічну помилку», та Ільченко несподівано стає 100% власником ФГ «Ланецького». Як вам таке!? Дуже показовий і дивний збіг обставин, який, насправді, розкриває всю прогнилу і корумповану державну систему. В цій системі за хабар будь-яку людину можуть за пару кліків комп’ютерною мишкою незаконно позбавити майнових прав. (До речі, САП, БЕБ, НАБУ і ДБР мають перевірити цей факт «помилки» – можна лише уявити, що там вони знайдуть і на кого вийдуть.

Барцьось і всі-всі…

Як би там не було, отримавши незаконне право тимчасово розпоряджатись майном «ФГ Ланецького», Ільченко, імітувавши збори, незаконно продає за 7 000 000 гривень цілісний майновий комплекс «ФГ Ланецького» дуже цікавій особі – Володимиру Барцьосю. Продаж відбувся через підставну особу – такого собі пана Сергія Скрипника, а, власне, майно ФГ «Ланецького» перейшло на ТОВ «Браїлівське». І тут ми підходимо вже до головних діючих осіб цієї рейдерської вистави.

Рейдер Володимир Барцьось

Хто ж такий цей Барцьось, якому з смішні кошти дісталося успішне Фермерське господарство середнього розміру, з усім наявним майном? Якщо погуглити, то випливе дуже багато різної цікавої інформації. Зокрема, можна дізнатись, що Володимир Барцьось є успішним агропідприємцем і за сумісництвом –  директором Вінницької Аграрно-промислової групи, 80% акцій якої належать Герегам. Так, тим самим всесильним заможним гегемонам, власникам «Епіцентру», меценатам і благодійникам! Вони допомагають сиротам, допомагають військовим, однією рукою, а іншою роблять бізнес. А якщо під руку потрапляє якійсь фермер без «криши», то хіба це проблема – захопити його майно  і землю!? БОГ любить сильних, БОГ прощає гріхи, якщо донатити на благодійність і гучно про це кричати. Так? А може БОГ все бачить і готує рейдерам, які сплутали береги, великий сюрприз?

Рейдер Володимир Барцьось

Як би там не було, Ланецькі, попри негативний судовий досвід, знову подають до суду. На цей раз потрапляють на суддю, який не бере хабарі (якщо ви не знали, то 10% українських суддів принципово не беруть хабарів, що дає певну надію). І,  о чудо, суддя Рівненського апеляційного суду Юрчук Михайло Іванович скасовує незаконний договір купівлі-продажу ФГ «Ланецького» рейдерами з ТОВ «Браїлівське», скасовує протокол, що Ільченко нібито власник і директор ФГ «Ланецького», та інші незаконні дії.

Чесний суддя Юрчук Михайло Іванович

Можна святкувати перемогу справедливості і чесного правосуддя? Егеж.

Кривосуддя Верховного Суду

Рейдер Скрипник (нач. охорони Барцьося) звертається до Верховного Суду!  Касаційний господарський суд у складі колегії: головуючого судді – Пєскова В. Г., суддів: Жукова С. В., Огородніка К. М., попри наявність чітких і прозорих аргументів та посилань на закони по рішенню апеляції, зупиняє виконання рішення апеляції. Розгляд тягнеться багато місяців, 4 рази справу переносять. В результаті маємо чергове протиправне рішення, яке повертає розгляд справи знову до першої інстанції. Туди, у Вінницю, де все куплено-схоплено: https://zakononline.com.ua/court-decisions/show/120858345.

Суддя ВСУ Вячеслав Пєсков

Суддя ВСУ Костянтин Огороднік

Але що цікаво. В колегії суддів ВСУ, що розглядали цей позов, був суддя С.В. Жуков, який не погодився із рішенням колегії. Своє бачення ситуації він окремо виклав у публікації, де пояснив свої аргументи, і чітко розклав та довів, чому дії рейдерів щодо ФГ «Ланецького» – незаконні і протиправні, та чому вони мають бути скасовані.

Чесний суддя Сергій Жуков

Ось головні  тези позиції судді Жукова по справі ФГ «Ланецького» (cправа №  902/560/20(902/301/21)  Дата постанови: 01 серпня 2024 року:

1. Незаконне скликання зборів засновників

Суддя Жуков підкреслив, що збори засновників ФГ «Ланецького» 25 березня 2020 року були скликані неуповноваженою особою — Олександром Ільченком, який на той момент не мав повноважень Голови господарства. Він лише тимчасово виконував обов’язки голови, що не давало йому права скликати збори.

Порушення статуту: Збори були проведені з порушенням положень статуту ФГ «Ланецького» та чинного законодавства України. Зокрема, не було доказів ухилення Голови господарства від скликання зборів, що робить їх недійсними.

2. Недійсність рішень зборів

Суддя Жуков посилається на практику Верховного Суду, згідно з якою порушення порядку скликання зборів є достатньою підставою для визнання їх рішень недійсними. У цьому випадку рішення про виключення Ігоря Ланецького зі складу засновників та передачу частки Ільченку були прийняті з порушенням закону.

Відновлення прав Ланецького: Суддя вважає, що відновлення корпоративних прав Ігоря Ланецького через оскарження рішень зборів є належним способом захисту. Це дозволяє повернути йому право на володіння майном господарства.

3. Незаконний договір купівлі-продажу

Договір купівлі-продажу майнового комплексу ФГ «Ланецького» від 2 квітня 2020 року, укладений між Ільченком та Скрипником, був визнаний недійсним. Суддя Жуков підкреслив, що Ільченко не мав повноважень на укладення такого договору, оскільки його права на частку в господарстві були отримані незаконно.

Обмеження прав Ланецького: Наявність цього договору обмежувала права Ігоря Ланецького на майно господарства, що є порушенням його законних інтересів.

4. Важливість ефективного захисту прав

Суддя Жуков наголошує, що судовий захист має бути повним і ефективним. У цьому випадку скасування постанови апеляційного суду без надання належного способу захисту порушує права позивача. Після тривалого розгляду справи Ігор Ланецький так і не отримав належного захисту своїх прав.

Принцип процесуальної економії: Суддя вважає, що справа мала бути вирішена шляхом визнання недійсними рішень зборів засновників, що дозволило б відновити права Ланецького без необхідності додаткових судових процесів.

5. Порушення законодавства

Суддя Жуков звертає увагу на те, що суд мав врахувати зміни в законодавстві, зокрема положення Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб», які допускають визнання недійсності рішень засновників через суд. Це дозволило б відновити права Ланецького на майно господарства.

6. Необхідність справедливого рішення

Суддя Жуков вважає, що скасування постанови апеляційного суду та повернення справи до першої інстанції є недоцільним. Це не забезпечує повного захисту прав Ігоря Ланецького, який вже тривалий час бореться за справедливість.

Висновок:

Суддя Сергій Жуков у своїй окремій думці чітко вказав на порушення закону та недотримання процедур під час захоплення ФГ «Ланецького». Він підкреслив, що рішення Верховного Суду не забезпечило належного захисту прав власника господарства, що є серйозним порушенням принципів справедливості та верховенства права.

Після цього справа ФГ «Ланецього» знову потрапила на розгляд до Господарського суду Вінницької області, і цього разу дісталася судді Ігорю Маслію, який виявився рейдрам не по зубах, але про це трохи пізніше.

Рейдери стріляють чергами

Тим часом ця історія має ще одну паралельну гілку розвитку подій. Доки тривали корумповані суди у Вінниці, О. Ільченко звертається з простроченою розпискою на 290 тис. доларів до Погребищенського райсуду. Мовляв, Ігор Ланецький винен йому гроші. Суддя Антон Бойко, близький приятель Ільченка, не зважаючи на те, що Ланецький вже давно віддав борг, ще й з величезними процентами, а розписка прострочена, відкриває справу.

Тим часом, на наступне засідання Ільченко приносить нову розписку, начебто від Ланецького про те, що термін дії боргових зобов’язань продовжено.

Але ця нова розписка – цілковита підробка, і цей факт може довести будь-яка незалежна почеркознавча експертиза. Проте місцева поліція, яка обслуговує інтереси рейдерів, експертизу проводити відмовляється.

А от суддя Бойко прямо з власного пальця, на підставі підроблених документів, виносить 100% незаконне рішення: стягнути 17 000 000 гривень з ФГ «Ланецього» + персонально з Ігоря Ланецького ще 17 000 000 гривень. Усього 34 000 000  – як вам таке!?

Ланецькі звертаються до апеляції і просять все ж таки зробити експертизу підпису Ігоря Ланецького, сподіваючись що це буде тим вирішальним аргументом, який поверне справу на їх користь.

Але експертизу ніхто не зробив, Погребищенська поліція демонструє бездіяльність. Корупційна схема діє бездоганно, і Вінницький апеляційний суд залишає в силі незаконне рішення судді Бойка.

Далі взагалі починаються дива. Ільченко бере рішення суду, наймає тітушок, своїх подільників – Тимощука, з товаришами і починають незаконно збирати врожай з полів, які засіяло ФГ «Ланецького». При чому, певна кількість тітушок перевдягнені в нацгвардію! Це або костюмоване шоу, або місцеві рейдери в темну використовують особовий склад Нацгвардії. В будь-якому разі – це державний злочин, яким має займатись ДБР, НАБУ та СБУ! Поліція, яку Ланецькі викликають для захисту своїх прав, традиційно демонструє бездіяльність.

Про ці події канал 2+2 передача «Наші гроші» зняли сюжет

https://2plus2.ua/groshi/novyny/nahabne-reyderstvo-na-vinnichchini-yak-oligarhi-vidbirayut-biznes-u-fermeriv

Ігор Ланецький

В результаті, тітушки збирають з 200 га поля більше 1000 тон пшениці, вартістю приблизно 10 000 000 гривень. Вкрадену пшеницю, вивозять по документах на якийсь Миронівський елеватор, якого взагалі по документах не існує. А, по факту, продають цю пшеницю, через ТОВ «Браїлівське» випадковій фірмі. Гроші за зерно прийшли, але саме зерно фірма так і не отримала. Ну, не вміють рейдери нічого робити чесно! Але та фірма виявилася непоступливою, звернулась до суду і пригрозила шахраям великими неприємностями. Зваживши, що ще один фронт рейдери можуть не потягнути, Ільченко був змушений повернути вкрадені кошти, які отримав за непоставлене зерно.

Операція буцегарня

Окрім знущання з майнових та корпоративних прав, корумпованих судів та бездіяльності поліції на Ігоря Ланецького та його родину весь час, починаючи з 2018 року чинився дуже сильний персональний тиск, який виливався у постійні погрози фізичної розправи (вішали на паркан вінки з цвинтаря). А одного разу, підловивши Ланецького на емоційній реакції, рейдери таки змогли втілити свої погрози і запроторити фермера до тюрми. Це сталося, коли Ігор Ланецький, дізнавшись, що продажний реєстратор прямо зараз незаконно міняє в держреєстрі імена власників його землі та вписує туди рейдера Ільченка, приїхав на місце роботи реєстратора, щоб припинити незаконні дії.

На місці був лише адвокат Ільченка Денис Зінченко, який зухвало провокував та ображав Ланецького, заважаючи тому вчиняти дії із захисту власних прав. А от поліції, яку Ланецький викликав, щоб зафіксувати порушення закону, не було.

В якийсь момент, у розпачі суперечки, Ланецький дав Зінченку стусана, не сильного – а щоб трохи його вгамувати. Але цим випадком рейдери скористались на повну – сфабрикували у Немирівському суді, та підтвердили у апеляції (за вказівкою голови Вінницького апеляційного суду Медвецького) справу і незаконно запроторили фермера на 2 місяці до Вінницького СІЗО. Тоді як  суддя запросив аж 3 роки позбавлення волі, що підтримала також проплачена апеляція! Таке рішення є повністю абсурдним і протиправним, адже попри всі зв’язки, купленим прокурорам та поліцейським вдалося лише натягнути легкі тілесні ушкодження, які не передбачають подібних санкцій і запобіжних заходів. Що і довів Верховний Суд, скасувавши вирок та скасувавши всі санкції щодо Ігоря Ланецького. Коли Ланецький сидів в СІЗО, він неодноразово отримував пропозиції від Барцьося зняти всі обвинувачення в обмін на відмову від корпоративних прав на землю і майно. Були також спроби зламати його фізично, застосувавши тортури. Але зеки у СІЗО швидко розібрались що до чого і відмовились кривдити незламного фермера. Зрештою, витримка та віра у справедливість та власні сили, допомогли фермеру вистояти і продовжити боротьбу із кримінальним угрупованням.

Як уявний борг до банкрутства привів

Тим часом рейдери розробили ще одну схему проти родини Ланецьких.

Маючи на руках незаконне рішення суду про уявний борг Ланецького, Ільченко продає цей борг у 37 000 0000 В. Барцьосю, через ТОВ «Браїлівське», за 7 000 000 гривень. Було 34 млн стало 7 млн, нормальна схема. Та це лише частинка великої гри шахраїв.

Після того Барцьось починає сплановану операцію з банкрутування ФГ «Ланецького». За такою схемою його клан захопив не одне фермерське господарство. Як це працює. Люди Барцьося розпускають чутки про величезні борги Ланецьких, що мовляв, скоро підприємству кінець, і що варто терміново шукати нових орендарів. Та умовляє селян розривати договори з ФГ «Ланецького» на користь інших підприємств – ТОВ «Браїлівське»,  КХП «Петрашівське» та інших. В даному випадку по селу ці  слухи не безкоштовно розпускає Побережний Анатолій Янкович, бувший прокурор по нагляду за поліцією. Він ходить по людях, розказує байки і всіляко підбурює власників паїв, сіє смуту в їх душах.  

Тим часом, Барцьось незаконно списує всі активи ФГ «Ланецького», майно, пальне, і від ТОВ «Браїлівське» (головний кредитор) подає до Господарського суду Вінницької області на банкрутство ФГ «Ланецького».

Корумпована суддя Лабунська Тетяна виносить незаконне рішення на користь рейдерів. Через апеляцію рішення потрапляє до Верховного Суду, який скасовує це незаконне рішення.

Суддя Тетяна Лабунська

Напевно зайвих коштів на оборудки у рейдерів не вистачає, або судді не бажають псувати свою репутацію.

Знову перша інстанція. Справу розглядає….. УВАГА! – той самий суддя на контракті у рейдерів, Роман Міліціанов, який вже неодноразово засуджував Ланецьких. Це вже виглядає як дуже погане кіно, і на цей ганебний фарс негайно має відреагувати Вища рада правосуддя, ВККСУ, Рада доброчесності, а імена суддів-хабарників мають стати відомими на всю Україну. Ясна річ, Міліціанов виносить протиправне рішення на користь рейдерів. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду скасовує рішення Міліціанова і повертає на першу інстанцію до Вінниці.

На цей раз справу розглядає вже сам голова Господарського суду Вінницької області,  Сергій Тісецький, і виносить рішення на користь Барцьося. Щоб ви не сумнівались.

Суддя Сергій Тісецький

ВСУ і цього разу підходить до справи чітко та не упереджено, і знову скасовує корупційне рішення Тісецького. Знову справа повертається до першої інстанції. І потрапляє до судді Ігоря Маслія, який виносить обґрунтоване законне рішення, що забороняє творити свої темні справи. ВСУ підтверджує його рішення.

Чесний Суддя Ігор Маслій

Надалі справу, попри тиск зі сторони рейдерів, продовжує розглядати суддя Маслій. Зокрема, своїм рішенням повертає незаконно розірвані  договори оренди у ФГ «Ланецького».

Запам’ятаємо це ім’я – суддя Ігор Маслій. Якщо йому вистачить волі, сумління і сил продовжити судити за нормами закону, маємо гарного кандидата до Верховного Суду, а може до Антикорупційного суду, чи навіть, Конституційного Суду України.

І Гройсмани туди ж!

Мало Ланецьким боротьби з Ільченком, Барцьосем і Герегами, так на їх паї, відчувши момент, зазіхнув ще один потужний і впливовий клан.

У Ігоря Ланецького є ще одне невеличке родинне фермерське господарство – ФГ «Кальній». Кальній –  дівоче прізвище матері Ланецьких. Це 134 га землі, яку, на підставі завірених та прозорих договорів, багато років орендують і обробляють Ланецькі. Сама земля належить державним структурам.

Як виявилося, коли Ільченко в результаті протиправного судового рішення, отримав право на борг Ланецького, він встиг зробити ще один шахрайський злочин. А саме, через свого подільника, приватного виконавця Олександра Турського, накладає арешт на державну землю, яку орендує та обробляє «ФК Кальній». (Увага ДБР та Мін’юсту – варто позбавити цього пана Турського ліцензії та притягнути до відповідальності!). Далі без погодження зі службою Державного географічного кадастру, Ільченко продає право оренди цієї державної землі на Анатолія Лісовського, кума Бориса Гройсмана. Того самого нині покійного Бориса Гройсмана, який є батьком екс-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. А кумом Гройсмана-молодшого є син Анатолія Лісовського, Павло Лісовський. Який дивний збіг обставин, хіба ні!? Так це ще не все – близьким другом екс-прем’єра Володимира Гройсмана є наш «добрий знайомий» Володимир Барцьось. Це багато що пояснює і показує, наскільки потужні та сильні гравці рейдерського фронту навалились на родину Ланецьких.

І схему вони прокручують дивну: не розриваючи договори оренди з ФГ «Кальній» (бо це дуже складна і довга процедура), фабрикують в Держгеокадастрі додаткову угоду, де незаконно міняють прізвища орендатора з Ланецького на Лісовського! Отака х.ня, малята, як сказав би легендарний дід Панас.

Що робити Ланецьким? Боротися та вірити у власні сили, не зважаючи на тотальну корупцію,  вірити у чесне правосуддя, вірити у вищий Божий закон. Три роки судів по цій справі. Перша інстанція, апеляція – за рейдерів. Але Верховний Суд зрештою повертає право оренди землі у ФГ «Кальній». Справедливість їснує? Але рейдери не думають здаватись, адже вони контролюють всі місцеві державні інституції та мають сильні і глибокі зв’язки на усіх рівнях влади.

Що й казати, якщо досі у сфабрикованому держреєстрі, як уповноважені особи по ФГ «Ланецького» значаться «смотрящі» В. Барцьося – Скрипник Сергій Васильович, Чапалюк Руслан Миколайович та Фаловський Юрій Олексійович.

До того ж, останнім часом шахраї Барцьося, який на людях виступає за процвітання України, перейшли до іншої тактики: підбурюють людей – пайщиків Ланецького продавати їм землю. І деякі збіднілі селяни, яким терміново треба кошти, пристають на пропозиції рейдерів та продають свою землю підступним шахраям. Але це незаконно, адже першочергове право на викуп земельних паїв по закону, мають якраз діючі орендарі, Ланецькі. Здається підлим оборудкам шахраїв не буде кінця і краю. Втім, це лише здається, що рейдери безкарні і всесильні.

Розголос цієї справи привернув широку увагу ЗМІ, громадськості та навіть міжнародних правозахисних організацій. Не всі судді йдуть на порушення закону і присяги, не всі правоохоронці готові лягати під рейдерів.

Ситуація в Україні та в світі міняється, і вічно творити свої темні справи рейдери не зможуть. Скоро доведеться відповісти за все.

Резюме: Чи виживе Україна з рейдерами у владі?

Відчайдушна боротьба фермерів Ланецьких за свої права і свою землю яскраво демонструє, що проблема рейдерства в Україні – є дуже гострою, та потребує комплексного підходу для її вирішення. Протидія рейдерству включає не лише юридичні дії, але й активну підтримку з боку Держави. Насамперед, треба мати неабияку політичну волю, щоб, всупереч корумпованій системі, зламати ці багаторічні зв’язки та зруйнувати діючі СХЕМИ рейдерських захоплень.

Таким чином, історія змагання з рейдерами фермерського господарства братів Ланецьких є частиною ширшої проблеми рейдерства в Україні. І ця проблема, насправді, загрожує національній безпеці України. І саме тому вона потребує термінового вирішення, потребує розголосу та термінового втручання лідерів думок для забезпечення виживання аграрного сектору як такого та захисту прав фермерів.

Що стосується героїв даної публікації, то їх доля резонує із історичною долею України. Адже братів Ігоря та Богдана Ланецьких, батьків 4-х та 2-х дітей відповідно, бандити хочуть позбавити родинного господарства, позбавити засобів для існування, перспектив життя і праці на рідній землі. Чого не змогли рашисти, більш успішно роблять внутрішні вороги. І це ставить під загрозу майбутнє України як такої. Якщо подібне беззаконня коїться відкрито серед білого дня і толерується суддями, правоохоронцями, по вказівці олігархів – така країна не матиме перспектив.

Без сумніву, нові політичні сили, нові лідери, які будуть претендувати на Парламент, на крісло Президента, мають перш за все відповісти – як саме вони зможуть подолати цю проблему рейдерства, проблему хабарництва суддів і правоохоронців, проблему тотального засилля корупції. І чим вони кращі (відрізняються) за тих, хто вже клявся і обіцяв побороти корупцію, але нічого не зробив, не захотів, або не зміг подолати систему. І на цю відповідь, насправді, чекають всі громадяни УКРАЇНИ.

Валентина Собчук, Роман Супруненко спеціально для «Аграрної самооборони» за матеріалами ЗМІ, публічних реєстрів та відкритих джерел

Читати також