ДБР підозрює посадовця КМДА у вимаганні хабарів зі столичних автоперевізників 

by host

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру заступнику директора одного із департаментів Київської міської державної адміністрації (КМДА), якого звинувачують у вимаганні хабарів у київських автоперевізників. Підозру також повідомлено приватному підприємцю, який допомагав чиновнику повідомляє пресслужба ДБР 5 червня.

Вказано, що у квітні цього року до ДБР звернулась дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень у Києві.

«Жінка скаржилась на системний тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на «співпрацю». Зокрема, компанія мала щотижнево передавати чиновнику через підконтрольну фірму 40 тисяч гривень за право роботи на маршруті», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці кажуть, що затримали підприємця-посередника одразу після отримання чергового «траншу» для чиновника.

У ДБР зазначили, що провели низку обшуків, під час яких вилучили документи та техніку.

Посадовець КМДА та підприємець підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення за одержання хабара в особливо великому розмірі. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років.

У бюро не називають імені підозрюваного. Вчора стало відомо, що на робочому місці заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтина Усова пройшли обшуки, а видання «Українська правда» повідомляло з посиланням на джерела, що слідчі дії стосуються фактів вимагання посадовцем неправомірної винагороди в одного з перевізників столиці. Втім, у КМДА стверджують, що про підозру наразі повідомили не Усову, а іншому співробітнику адміністрації.

Згодом Усов підтвердив, що Державне бюро розслідувань проводило слідчі дії у його кабінеті. У заяві чиновник наголосив, що незважаючи на відсутність ухвали суду про обшук, він співпрацював з органами досудового розслідування і готовий робити це надалі.

Читати також