Директор Національної економічної ради США Кевін Гассетт повідомив, що взаємна тарифна пауза, яка триватиме 90 днів, була «заснована на добросовісних розмовах» та що близько 15 країн висловили «чіткі» пропозиції для Сполучених Штатів.
Про це розповідає Погляд
Гассетт зазначив, що вчора мав продуктивну розмову з президентом США та президентом Швейцарії, що, за його словами, було «неймовірно приємно». Економічний радник підкреслив, що найближчими тижнями слід очікувати «значного руху» світових лідерів у напрямку Білого дому.
Чіткі пропозиції від країн-учасниць
Гассетт уточнив, що торговельний представник Сполучених Штатів проінформував їх про можливість отримання чітких пропозицій від 15 країн, які наразі перебувають на етапі вивчення та розгляду. «Ми вирішуємо, чи є ці пропозиції достатньо привабливими, щоб представити їх президенту», – додав він.
Обговорення торговельної політики з союзниками
Під час засідання Кабінету міністрів, як повідомив Гассетт, також розглядатиметься питання про досягнення торговельних угод із союзниками, щоб спільно протистояти економічним викликам з боку Китаю. Ці заходи є частиною стратегії, спрямованої на зміцнення міжнародних економічних відносин.
«Пауза була заснована на добросовісній розмові. Я мав розмову з президентом і президентом Швейцарії вчора вранці, яка була неймовірно приємною»
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження нових мит на товари, які ввозяться до країни. Це викликало падіння фондових ринків по всьому світу. Проте 9 квітня Трамп анонсував 90-денну паузу та «суттєве зниження» тарифів на товари з 75 країн, а також запровадження надвисоких тарифів на китайські товари, звинувативши Пекін у «відсутності поваги» до світових ринків.