Китай та Індія зупинили закупівлю російської нафти з постачанням у березні, що обумовлено зростанням витрат на фрахт танкерів, які не підпадають під санкції США. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на трейдерів.
Про це розповідає Погляд
Зростання цін на російську сиру нафту
Згідно з інформацією від трейдерів, ціна на російську сиру нафту сорту ESPO, що експортується з порту Козьміно в Тихому океані, підвищилася на 3-5 доларів за барель у порівнянні з маркою ICE Brent. Це підвищення пов’язане з різким зростанням ставок фрахту суден. Наприклад, для танкера типу «Афрамакс» з маршрутом до Китаю ставки виросли «на кілька мільйонів доларів».
Наслідки нових санкцій США
10 січня США запровадили найзначніший пакет санкцій, який вплинув на доходи росії від експорту нафти та газу. Під обмеження потрапили дві з чотирьох найбільших російських нафтових компаній — «Газпромнефть» та «Сургутнефтегаз», а також понад 180 танкерів, які, ймовірно, перевозять російську нафту, порушуючи санкції західних країн. Ці обмеження призвели до стрибка цін на фрахт танкерів, оскільки деякі покупці та порти в Китаї та Індії стали відмовлятися приймати судна, що підпадають під санкції.
Фінансовий директор індійської компанії Bharat Petroleum Corp Ltd повідомив, що компанія не отримала нових пропозицій щодо березневих постачань, що зазвичай відбувається в середині кожного місяця. Очікується, що кількість пропозицій на березень зменшиться в порівнянні з січнем та груднем.
Російська нафта становила 36% імпорту Індії та майже п’яту частину імпорту Китаю у 2024 році. За даними аналітичної компанії Kpler, останні санкції стосуються танкерів, які перевозять близько 42% морського експорту нафти росії, переважно до Китаю. США вимагали від Індії розвантажити ці танкери до 27 лютого і провести платежі до 12 березня.
У Китаї судна, які підпадають під обмеження, зазнають затримок під час вивантаження нафти, незважаючи на тимчасове звільнення від санкцій. Імпорт сирої нафти з росії до Китаю минулого тижня впав до шестимісячного мінімуму, становлячи 717 тисяч барелів на день.
Що стосується Індії, перебої в постачанні російської сирої нафти становлять до 450 тисяч барелів на добу. Індійські нафтопереробні заводи шукають альтернативні джерела постачання з країн Близького Сходу, Африки та США на березень і квітень, оскільки очікують скорочення постачання з росії.