Google відключив платежі з Росії та скасував платні підписки – Федоров

by host

Компанія Google відключила платежі з російських банківських карток, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров увечері 14 квітня.

«Сплатити не можна жодним видом російських карток. Також скасували підписку з платежами з мобільного. Про це повідомили в компанії», – написав міністр у своєму телеграм-каналі.

Крім того, Федоров вказав на те, що Google скасували російським користувачам передплату за сервіс Google One через App Store.

Читайте також: У Росії звинуватили Google у публікації «фейків» на YouTube і заборонили рекламуватися

«Користувачі з річною підпискою Google One також отримали листи про її скасування», – додає він.

Днями Google також видалив застосунок російського «Сбербанку» для смартфонів Android із магазину Google Play Market. Раніше застосунок видалили з App Store.

Компанії Apple та Google 26 березня вилучили російські картки «Мир» зі своїх платіжних систем.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Джерело

Читати також