Україна та США підписали угоду про співпрацю у сфері природних ресурсів

Україна і Сполучені Штати Америки уклали угоду щодо природних ресурсів, про що повідомили міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністерство фінансів США. Документ був підписаний в ніч на 1 травня.

Згідно зі словами Свириденко, угода про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна передбачає вигідні умови для обох країн. «Це угода, в якій США відзначають своє прагнення сприяти досягненню довгострокового миру в Україні і визнають вклад, який Україна зробила у глобальну безпеку, відмовившись від ядерного арсеналу», – зазначила вона.

Основні положення угоди

Угода передбачає, що українська сторона разом зі США створить Інвестиційний фонд з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції. Міністерка наводить ключові пункти угоди:

  • повна власність і контроль залишаються за Україною;
  • фонд створюється на умовах 50/50;
  • національна власність буде захищена;
  • ніяких боргових зобов’язань України перед США;
  • угода не заважатиме вступу України до Євросоюзу;
  • фонд фінансуватиметься виключно з нових ліцензій;
  • для функціонування фонду потрібні лише точкові законодавчі зміни.

За словами Свириденко, США також готові допомагати залучати додаткові інвестиції і технології через агентство DFC, а угода надає податкові гарантії, що доходи і внески фонду не оподатковуються ані в США, ані в Україні.

Співпраця для розвитку

Міністр фінансів США Скотт Бессент підкреслив, що укладена угода «чітко сигналізує» росії про наміри США підтримувати мирний процес. Бессент додав, що президент Трамп бачить в цьому партнерстві між народами свідчення їхнього прагнення до довготривалого миру і процвітання в Україні. «Жодна держава чи особа, яка фінансувала російську військову машину, не зможе отримати вигоду від відбудови України», – зазначив він.

Відзначимо, що напередодні агенція Bloomberg повідомила про готовність України підписати угоду з США, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання на її укладення найближчим часом. У рамках угоди обидві країни планують створити умови для збільшення інвестицій в гірничодобувну промисловість та енергетику.

«Президент Трамп побачив у цьому партнерстві між американським і українським народами свідчення взаємного прагнення до тривалого миру і процвітання в Україні», – зазначив Бессент.

Читати також