“Прозорро.Продажі” під час війни суттєво збільшили кількість працівників та отримали збиток

by host

Під час військового стану маємо дуже обмежений бюджетний ресурс. В пріоритеті країни витрати на національну безпеку, оборону, соціальні видатки і т.п. Більшість державних установ перебувають в режимі економії, але не усі. Одним із таких є АТ “Прозорро.Продажі”, яке під час війни не лише збільшило штат співробтіників у декілька разів, а й продовжує орендувати офісне приміщення у найдорожчому столичному бізнес-центрі – “Гулівер”. Але, про все по порядку.

Маємо штатний розпис АТ “Прозорро. Продажі” згідно із яким у 2019 році у компанії працювало 37,5 штатних одиниць (хтось із співробітників працював не повний робочий день, тому маємо таке число). Зараз у команді цього державного підприємства працює 93 штатні одиниці із зарплатним фондом понад 5 мільйонів гривень.

1
2

Тобто, бачимо збільшення кількості працівників майже у 3 рази.

3

Більше того, у 2023 році АТ “Прозорро. Продажі” отримали офіційний прибуток у розмірі 99 мільйонів гривень. А за підсумками цього ж року прозвітували, що дивним чином мають збиток у 42 мільйони гривень.

Окрім цього, встановлено що АТ “Прозорро. Продажі” орендують офісне приміщення у БЦ “Гулівер”, який є одним із найдорожчих не лише у Києві, а й в масштабах всієї країни.

4

Замість підсумків. Важко миритися із тим, що після 24 лютого 2022 на тлі величезної кількості жертв серед цивільного та військового населення є державні компанії, які продовжують безкарно жити “на широку ногу”, орендувати дорогі приміщення, досліджувати пінгвінів і т.д.

Колись Олексій Соболєв сказав влучну фразу: “Держава- це неефективний власник”. Шкода що “Прозорро.Продажі” стало яскравим прикладом цього тезису.

Читати також