Залужний обговорив із начальником штабу оборони Данії навчання пілотів ЗСУ на F-16

by host

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з начальником Штабу оборони Данії генералом Флеммінгом Лентфером – про це він повідомив 30 серпня.

«У фокусі – навчання українських пілотів та інженерів на F-16, яке триває у Данії. Генерал Лентфер повідомив, що частина наших льотчиків уже успішно пройшла підготовчі заходи і може приступати до льотної підготовки», – заявив головнокомандувач.

За словами Залужного, сторони домовилися почати працювати над логістикою для забезпечення обслуговування та ремонту винищувачів F-16 в Україні.

Читайте також: Навчання на F-16: Нідерланди і Румунія погодили деталі створення центру

«Подякував усьому данському народу, уряду за ухвалене рішення передати Україні 19 літаків F-16 та всебічну підтримку в боротьбі з російським агресором», – додав він.

Раніше Данія повідомила, що розпочала навчання восьми українських пілотів на F-16. Українські пілоти тренуватимуться на данській авіабазі у Скрідструпі разом із 65 українськими військовослужбовцями, які пройдуть навчання з технічного обслуговування F-16.

Данія та Нідерланди пообіцяли передати Україні американські винищувачі F-16. Так, Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16, перші шість із них – до Нового року. Данські збройні сили мають у своєму розпорядженні 43 винищувачі F-16. Нідерланди, які мають 42 літаки F-16, ще не вирішили, скільки нададуть Україні.

Джерело

Читати також