«Укргідроенерго» повідомляє про пошкодження гідроелектростанцій внаслідок атаки РФ

by host

Російські війська атакували гідроелектростанції «Укргідроенерго» вночі проти 1 червня, повідомила компанія в суботу.

«Ворог обстріляв енергетичні обʼєкти в пʼяти регіонах України, під ударом опинились і дві гідроелектростанції», – йдеться в повідомленні.

За даними компанії, також були влучання в інфраструктуру поруч зі станціями:

«Критичні пошкодження обладнання. Гідроенергетики працюють над ліквідацією наслідків».

Читайте також: Кабмін підняв тариф на електроенергію до кінця квітня наступного року

«Укргідроенерго» уточнює, що, окрім руйнування Каховської ГЕС в червні 2023 року, за час повномасштабної агресії Росія випустила понад 110 ракет по всіх її гідроелектростанціях та гідроакумулювальних електростанціях.

Раніше оператор енергосистеми «Укренерго» повідомив про пошкодження енергетичної інфраструктури в п’яти областях внаслідок російської атаки вночі проти 1 червня. Також компанія «ДТЕК» додала, що атак зазнали її теплоелектростанції.

Російська армія застосувала 53 ракети різних типів та 47 ударних безпілотників в ході нічної атаки 1 червня. Сили протиповітряної оборони збили 35 ракет і 46 дронів.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Це спричинило запровадження графіків відключень електрики навіть за теплої погоди, коли споживання є приблизно у півтора раза меншим, ніж узимку.

Читати також