«Укренерго» повідомляє про скасування тендеру на закупівлі кондиціонерів

by host

Компанія «Укренерго» скасувала тендер на кондиціонери для свого апарату управління – про це оператор заявив 6 червня.

«Сьогодні тендер на закупівлю систем кондиціонування буде скасовано. Процедуру скасування згідно законодавства вже розпочав наш закупівельний підрозділ. З моменту, коли компанія закликала всіх не вмикати кондиціонери, спліт-системи в наших будівлях та офісах не працюють», – повідомила пресслужба.

«Укренерго» пояснює, що йдеться про тендер на заміну спліт-систем, яким 16 та 13 років. Його почали готувати на початку 2024 року, до появи дефіциту в енергосистемі.

«Мета цієї закупівлі була – забезпечити безперебійне охолодження технічних приміщень: акумуляторної кімнати та ліфтового машинного залу. Про це вказано в тендерній документації на Prozorro (підтвердження на фото і за лінком в 1 коментарі)», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Міненерго назвали «маніпулятивною» статтю FT про руйнування Росією енергетики України

Втім, оголошення тендеру збіглося із обмеженням енергопостачання через російські обстріли. «Укренерго» додає, що закупівлю вирішили скасувати «задля уникнення маніпуляцій»:

«Ми будемо ремонтувати наявні системи кондиціонування для того, щоб забезпечити роботу технічної інфраструктури компанії. Тендерна процедура відновиться тоді, коли будуть скасовані всі відключення».

Оператор також планує переглянути актуальні закупівлі на предмет охолоджуючих пристроїв.

«В наших офісах спекотно, як і в кожному іншому офісі в Україні. Сьогодні також внутрішні комунікації ще раз нагадають нашим співробітникам, які працюють в офісних приміщеннях, як правильно переносити спеку і, що в компанії зараз немає дрес-коду», – обіцяють в «Укренерго».

Тендер компанії для закупівель кондиціонерів на понад 600 мільйонів гривень був оприлюднений 3 червня.

Читайте також: «У Києві відключають більше, ніж у решті регіонів» – гендиректор Yasno пояснив, чому це так

Напередодні виконавчий директор компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що кондиціонери в Києві використали 350 мегават за день, що «більше, ніж деякі обласні центри». Він уточнив, що йдеться про споживання як побутових споживачів, так і бізнесу.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів, влада закликає раціонально споживати електроенергію.

Читати також