У Львові демонтують центральну скульптурну групу радянського монументу слави

by host

У Львові 23 липня демонтують головну частину композиції радянського монументу слави – дві бронзові фігури – батьківщини-матері та червоноармійця, який тримає меч, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. На цей час уже зняли повністю скульптуру червоноармійця і розпочнуть знімати другу фігуру.

«Я піднесений, бо чекав цього моменту давно, хотілося позбутися цієї русифікації. Нам цього не треба. Були демонтовані елементи з металу, якого було досить багато, а також міцний бетон був. Планували два дні працювати, а вийшло за один», – каже будівельник Василь Луць.

Цей монумент, за оцінкою Українського інституту національної пам’яті, не підпадав під дію закону про декомунізацію, не перебував на жодному балансі. Тому міська рада з громадою мала право ухвалювати рішення щодо демонтажу, заявивши, що це символ комунізму.

Ще у квітні 2018 року обгородили основну частину радянського пам’ятника, який був в аварійному стані. Елементи демонтували почергово.

Взимку 2019 року зняли 30-метровий пілон, що прославляв «визволення» радянською армією Львова у 1939-му і, вдруге, у липні 1944 року. Весною цього року демонтували горизонтальну стелу з залізобетону і 43 горельєфи – зображення солдат і матерів. Тепер вже завершальний етап робіт – прибирають дві скульптури.

У радянський час цей пам’ятник називали «Монументом бойової слави Збройних сил Радянського Союзу», який встановили у травні 1970 року. Скульптурну композицію створювали відомі львівські митці Емануїл Мисько, Дмитро Крвавич і Ярослав Мотика.

Скульптури монументу зберігатимуться в експозицію музею «Територія терору» у Львові.

Джерело

Читати також