У Дніпрі попрощались з однією із найстаріших волонтерок України. «Бабуся Лю» пережила Голодомор і Другу світову війну

by host

У Дніпрі 27 жовтня попрощалися із 91-річною Людмилою Твердохліб, яка більш відома, зокрема серед військових, як «Бабуся Лю». Жінка померла після інсульту 24 жовтня. Останні роки свого життя вона присвятила допомозі українським військовослужбовцям, які захищають Україну в протистоянні російським гібридним силам на Сході.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, жінка також допомагала куточку для бійців на залізничному вокзалі міста.

У 2014 році вона однією із перших взялася допомагати пораненим у госпіталі імені Мечникова – возила гарячі обіди та продукти.

Людмила Григорівна Твердохліб, більш відома як «Бабуся Лю», народилася в селі Піщанці Новомосковського району. Пережила Голодомор 1933-го і Другу світову війну. Частину життя працювала кухаркою в санаторіях Криму, зналась на лікувальних травах.

Як розповіла Радіо Свобода дружина загиблого бійця Ганна Счасна, яка опікувалась жінкою, з 2014-го Людмила Твердохліб однією з перших взялася допомагати пораненим, носила продукти до лікарні імені Мечникова та військового шпиталю, потім допомагала куточку для бійців АТО на залізничному вокзалі.

Аби купити харчі для бійців, самотня літня жінка витрачала свою пенсію, продавала на вулицях міста квіти, а то й просто просила кошти в перехожих.

«Це була стійка жінка, вона не давала себе жаліти. На себе вона майже нічого не витрачала – тільки на їжу. Кілограмами, ящиками купувала яблука, ковбасу для бійців. У гаманці у неї лишилась купа чеків…», – розповіла Ганна Счасна.

Жінку поховали на цвинтарі у передмісті Дніпра, пізніше на могилі жінки волонтери хочуть встановити пам’ятник.

Джерело

Читати також