Суд виніс вироки ексберкутівцям у справі розстрілів на Майдані

by host

Святошинський райсуд Києва 18 жовтня оголосив рішення у справі масових розстрілів активістів 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві, передає «Суспільне».

Щодо ексспівробітників нині розформованої роти спецпризначення «Беркут» суд виніс такі вироки:

  • Олегу Янішевському – довічне ув’язнення;
  • Павлу Аброськіну – 15 років позбавлення волі;
  • Сергію Зінченку – 15 років позбавлення волі.

Усі троє були звільненні з-під варти в грудні 2019 в рамках обміну полоненими з Росією.

Сергій Тамтура виправданий за усіма статтями, а Олександр Марінченко, хоч і виправданий за низкою статтей, але отримав 5 років позбавлення волі, які втім вже відсидів у СІЗО.

Офіс Генпрокурора у Telegram раніше сьогодні написав, що оскаржуватиме вирок суду, втім згодом це повідомлення зникло.

ДОПОВНЕНО «Сьогодні рішення абсолютно не задовольняє. Більше того, скажу, мене аж трусить, тому що – неочікувано. Два беркутівці, яких відпустять. Ну, питання, чи вони не вчиняли тиск на суд, якщо суд ухвалив таке рішення, попри те, що напарники (беркутівців, яких виправдали – ред.) воюють на стороні так званої «ДНР». Абсурд. Рішення будемо оскаржувати, апеляція буде 100% і доб’ємося справедливості», – сказав згодом у коментарі Радіо Свобода Юрій Аксенин, син Героя Небесної сотні Василя Аксенина.

Судовий розгляд тривав майже сім років: з травня 2015 року до листопада 2022 року. Майже рік суд присяжних перебував у нарадчій кімнаті.

Ексберкутівцям інкримінували застосування проти учасників акцій протесту на Інститутській у 2014 році табельної вогнепальної зброї. Таким чином, за версією сторони обвинувачення, вони вчинили умисні вбивства 48 людей та замахи на умисні вбивства ще 80-ти, а також терористичний акт та інші злочини.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними Генпрокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

Джерело

Читати також