суд оголосив перерву в розгляді по запобіжному заходу

by host

Апеляційний суд Києва оголосив перерву в розгляді запобіжного заходу для громадського активіста Сергія Стерненка.

Як повідомив сам Стерненко, засідання продовжиться за тиждень, 3 липня, об 11 ранку.

«Тоді продовжать заслуховувати поручителів та буде оголошення рішення», – зазначив він.

Читайте також: «Справа Стерненка – реверанс влади в бік проросійського електорату» – Портников (огляд преси)​

Протягом судового засідання сторона захисту вимагала взагалі не обирати Стерненку запобіжний захід з огляду на те, що попередній захід – домашній арешт – обвинувачення вимагало в рамках досудового розслідування, яке вже завершене.

Також захист громадського активіста заявляли відвід прокурору Миколі Бозовуляку, проте суд не задовольнив клопотання.

Прокуратура заперечувала проти клопотання адвокатів.

Протягом дня десятки людей повідомили про готовність взяти Стерненка на поруки. Також під будівлею суду зібралася акція на його підтримку.

Прихильники Стерненка під будівлею Апеляційного суду

Раніше повідомлялося, що апеляцію розглядатимуть суддя-доповідач Валерій Лашевич і судді – Микола Ященко та Іван Рибак.

17 червня громадський активіст Сергій Стерненко повідомив про намір оскаржувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який йому призначив Шевченківський суд за клопотанням прокурора.

Увечері 15 червня суддя Володимир Бугіль задовольнив клопотання прокурорів і обрав Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем прописки на 60 діб. Згодом суд змінив адресу запобіжного заходу активістові Сергієві Стерненку на фактичну адресу його проживання.

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

Сергій Стерненко 15 червня 2020 року під Шевченківським судом, який обирає йому запобіжний захід

Сергій Стерненко 15 червня 2020 року під Шевченківським судом, який обирає йому запобіжний захід

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

Джерело

Читати також