Стерненко заявив, що Офіс прокурора не дозволив йому ознайомитися зі своєю справою

by host

Активіст Сергій Стерненко повідомив, що Офіс прокурора не надав йому доступ до матеріалів справи, у якій він є потерпілим. Відповідну заяву Стерненко оприлюднив 22 травня.

Стерненко нагадав, що після візиту до будівлі Служби безпеки України обіцяв влаштувати пресконцференцію після того, як ознайомиться з матеріалами провадження про останній напад на нього.

«Вчора я отримав лист із постановою, якою прокурор Бозовуляк (той самий ручний прокурор Венедіктової, якого нещодавно призначили в моєму провадженні старшим групи прокурорів) абсолютно невмотивовано (без будь-якого обгрунтування) відмовив мені як потерпілому в ознайомленні з матеріалами», – заявив активіст.

Крім того, Стерненко повідомив, що в повідомленнях про підозру учасникам нападу не вказано частину поранень, які отримав він сам і один з нападників Іван Кузнецов, який зрештою помер.

«Прокурор Бозовуляк зараз фабрикує проти мене обвинувачення і хоче вписати у повідомлення мені про підозру вигадану Портновим та Аваковим версію про те, що я нібито напав на свого нападника і що нібито я сам собі (!) розрізав руку спеціально», – вважає активіст.

Стерненко додав, що напередодні подав до суду заяву про відвід прокурора.

Раніше Служба безпеки України підтвердила на запит Радіо Свобода, що висунула підозру учасникам нападу на Стерненка Івану Кузнецову та Андрію Ісайкулу у хуліганстві.

Офіс генерального прокурора наразі не коментував заяву активіста.

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких був затриманий.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

14 травня 2020 року Сергія Стерненка викликали до Служби безпеки України, за його даними, «для повідомлення про підозру». Сама СБУ вранці 18 травня заявила, що викликає Стерненка для проведення слідчих дій, не пов’язаних «на даний момент часу» з повідомленням про підозру. Активісти влаштували під входом до будівлі слідчого управління СБУ акцію на його підтримку. Після візиту до київського управління СБУ Стерненко повідомив, що в одному провадженні йому надали процесуальний статус потерпілого, а не підозрюваного, в іншому – статус свідка. Він, однак, не виключає, що підозру йому можуть оголосити згодом.



Джерело

Читати також